Z té částky se vám protočí panenky. Švýcarský boháč věnuje balík na záchranu planety. Apeluje na všechny, aby také přispěli svou troškou úsilí

Všichni víme, že naše planeta Země se nachází v situaci, kdy je potřeba myslet na životní prostředí, řešit problém globálního oteplování, jenž postupuje alarmujícím tempem. Zvířata vymírají, brodíme se v plastovém odpadu a příroda ustupuje před jednáním člověka. Jeden muž se však rozhodl věci změnit. Švýcarský miliardář Hansjörg Wyss se zavázal darovat v příštích 10 letech 1 miliardu dolarů, aby napomohl úsilí o zachování zdraví planety Země.

Miliardář a filantrop

Hansjörg Wyss je miliardář, filantrop a generální ředitel nadace Wyss. Jeho organizace se snaží podporovat všechny ochranářské práce po celém světě. Chce také chránit půdu a oceány a zvýšit povědomí o problémech životního prostředí. Wyss také napsal článek pro New York Times, v němž vysvětlil naši individuální povinnost přispět svým kouskem ke zlepšení situace, přestože ne každý z nás může darovat takový obnos peněz. „Každý z nás – občané, filantropové, podnikatelé a vládní představitelé by měli být znepokojeni obrovskou propastí mezi tím, jak málo je v současné době chráněno naše přirozené prostředí a jak moc by chráněno být mělo. Je to mezera, kterou musíme naléhavě zmenšit, než naše lidská stopa pohltí zbývající divoká místa Země,“ vysvětluje Wyss ve svém článku.

Financování řady vědeckých projektů

Finanční prostředky na vědecké projekty se zaměří na vytváření a rozšiřování chráněných území, povzbuzování mezinárodního společenství ke stanovení ambicióznějších cílů v chráněných oblastech, investice do vědy, inspirativní opatření na ochranu přírody a nové investice po celém světě.

Wyssovy dosavadní práce

Od přelomu tisíciletí věnovala Wyssova nadace více než 450 miliónů dolarů na ochranu přírodních stanovišť divoké zvěře. Záměrem švýcarského miliardáře je tuto investici dále podporovat. Úsilí nadace zajistilo ochranu téměř 40 miliónů akrů půdy a vody. Svým kouskem však můžete pomoci již recyklací nebo odmítnutím používání plastů. Každá troška pomáhá.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Ladbible.com

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek