Skoro nikdo o tomto triku neví: Vhoďte hřebíček do záchodu a nebudete věřit svým očím

Vzala kousek oblíbeného koření a vhodila ho do záchodové mísy. Na první pohled zvláštní nápad má ve skutečnosti nečekaně skvělé účinky.

Koření hřebíček v bílé misce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Je neuvěřitelné, co dokáže obyčejné koření poté, co ho v hodíte do záchodové mísy. Hřebíček je koření, které není nikomu neznámé, se kterým se nejčastěji setkáváme v zimních měsících, To však neznamená, že se nedá využít v průběhu celého roku. Někteří ho používají jako přísadu do jídla, jiní po něm sáhnou v moment, kdy trpí na bolesti zubů. Je to nezbytná surovina, která se často používá do různých pochutin a nápojů. Drobná, hřebíčkovitá bylinka se po celém světě používá i k dochucování likérů nebo k výrobě kosmetiky.

Olej z hřebíčku

Sušené pupeny hřebíčku obsahují třísloviny a mnoho silic. Pokud jej používáte k léčebným účelům, nemůže být příliš starý: pokud při řezání hřebíčku nevytéká olej, je k ničemu – protože je příliš suchý. Hřebíčkový olej se skládá především z eugenolu, který má baktericidní, narkotické, ale mírně žíravé účinky. Málokdo ví o jeho úžasných účincích v domácnosti a téměř nikdo neví, co dokáže mimo kuchyni. Například v koupelně nebo na toaletě má také své místo. Čištění a úklid s ním jsou rázem naprosto jednoduchá a efektivní činnost.

Hřebíček v záchodové míse

Říkáte si, proč byste měli dávat hřebíček do záchodové mísy? Hřebíček má svou specifickou vůni, která dokáže přebít i ten nejintenzivnější zápach. Hřebíčkový odvar tak můžete využít jako perfektní osvěžovač vzduchu a lapač zápachu.

koření hřebíček iZdroj fotografie: Pexels

Co budete potřebovat? 

  • 1 l vody 
  • 10 hřebíčků 
  • Pár kapek mátového esenciálního oleje 
  • 5 lžic jedlé sody 

Použití

Nastříkejte jím vnitřek toalety a nechte půl hodiny působit. Není třeba drhnout, není třeba oplachovat. Až použijete záchod, jednoduše spláchněte a máte hotovo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články