To, co udělali záchranáři se starším mužem, je nehoráznost. Z uniklého videa běhá mráz po zádech

Je velmi smutné, když vidíme, že se lidé ke starším chovají bez úcty a respektu. Že něco takového dokáží zdravotníci, kteří mají lidem pomáhat, je velmi bolestivé.

Starší muž s rozbitou hlavou je zachraňován záchranáři
                   

Zdravotníci by měli lidem pomáhat. Když jsou v ohrožení, nebo nemocní, mají jim poskytnout potřebnou pomoc. Jakmile se jedná o staršího člověka, měli by se k němu chovat s úctou a respektem. Bohužel, ne vždy se starší lidé setkají se správným zacházením. Situace, které se nedávno odehrála v Polsku, naštvala mnohé uživatele internetu. Z videa, které bylo natočeno, běhá mráz po zádech.

Nelidské chování a zacházení

V Polsku, konkrétně ve městě Jelení Hora, se odehrála situace, která mnohým uživatelům internetu vyrazila dech. Záchranáři byli povoláni na místo, na kterém potřeboval starší muž pomoc. Namísto toho se ale setkal s nelidským chováním bez respektu. Záchranáři nejprve staršího pacienta hodili na gauč a poté ho táhli po podlaze. Je těžké uvěřit, že se to opravdu stalo. Z videa, které bylo natočeno, se mnohým udělalo špatně. 

Záchrana nedopadla podle představ

V pátek 15. ledna se ve večerních hodinách na jednom ze sídlišť v Jelení Hoře stalo něco šokujícího. K pacientovi, který potřeboval pomoc, se záchranáři a policisté zachovali opravdu nelidsky. „Jelenohorská záchranka a policie takhle odváží chlapíka z prvního patra – šedesátníka, s rozbitou hlavou. Je to děsivé. Polské služby šetří na nosítkách nebo co?“ – píše Magda Langerová, která je autorkou nahrávky. 

záchranáři odváží muže sanitkou i

Policie má na celou situaci vlastní názor

Scéna, kterou můžete vidět na videu níže, je podle policistů pouhým zlomkem toho, co se ve skutečnosti stalo. „Zásah byl proveden včera ve 23:30. Strážníci byli na místo přivoláni, protože muž byl opilý a agresivní a na hlavě měl řeznou ránu, která si vyžádala šití,“ zdůrazňuje mluvčí místní policie. „Byl tak opilý, že se s ním nedalo mluvit. Na záchranáře byl agresivní a odtrhl se od nich. Odmítal spolupracovat, proto byla přivolána policie. Záchranáři ho museli držet, aby ho zajistili, odvezli do nemocnice a tam se postarali o jeho život a zdraví,“ dodává policistka. 

Záchranáři neušli trestu

Piotr Archacki, mluvčí záchranné služby v Jelení Hoře, je stejného názoru jako policie. Celá záležitost se však vyjasní v nejbližší době. „Záchranáři byli suspendováni. Nyní zkontrolujeme dokumenty, vyslechneme zaměstnance a celý incident vyšetříme,“ okomentoval situaci. Co se pacienta týká, ten byl převezen do nemocnice, kde byl následně ošetřen a propuštěn domů. Na video ze záchranné akce se můžete podívat níže. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články