Záchranářům se naskytl srdcervoucí pohled na starého psa. Zbídačeného jej našli přivázaného na parkovišti

Další dojemný osud nechtěného pejska, kterého se majitelé zbavili, přesto, že byl součástí jejich rodiny mnoho let. Naštěstí se k němu dostala pomoc včas.

smutný černý pes
                   

Empatii ke starému pejskovi neprojevila ani jeho vlastní rodina. Po letech, která s nimi strávil už jim asi starý pes nevyhovoval. Rodina se rozhodla přestěhovat, ale nemocného a starého psa sebou už nevzali. A tak skončil přivázaný na parkovišti a vydaný napospas osudu. Nebýt toho, že mu občas někdo hodil nějaký zbytek, byl by už dávno zemřel hladem.

Přivázaný tu trpěl několik dní

Zbídačený bílý pes seděl na kraji parkoviště před motorestem v Rusku. Majitelé ho tady uvázali a nedali mu tak ani šanci na to, aby si mohl zajistit potravu. Možná předpokládali, že se jej někdo ujme nebo kontaktuje útulek pro psy. To se nakonec sice i stalo, ale až po mnoha dnech. Do té doby byl vyhladovělý pes závislý na tom, co mu kdo z projíždějících řidičů dal.

Pohled na zbídačeného a vyhladovělého psa je skutečně srdcervoucí. Obzvlášť při pomyšlení na to, jak se k němu jeho rodina zachovala poté, co byl jejich věrným společníkem po mnoho let. Fenka se jmenuje Athéna a podle lidí, kteří věděli o jakého psa jde, trávila s rodinou spokojená léta a byla milovaná. Nikdo tak chování rodiny příliš nechápal.

Jeden ze řidičů zavolal ochránce

O to horší to pro ni muselo být, když zestárla a rodina se rozhodla přestěhovat. Nechtělo se jim o ni už starat a tak se jí takhle krutým způsobem zbavili. Jeden z všímavých řidičů naštěstí po několika dnech kontaktoval ochránce zvířat z organizace „Paws 4 Hope“. Ti fenku konečně osvobodili a mohli ji tak poskytnou nezbytnou lékařskou péči.

pes ležící na zemi i

Athéna tak skončila na veterinární klinice, kde byla hospitalizovaná delší dobu, protože byla na pokraji smrti hladem. Neměla však žádná vážná zranění, jen byla plná blech a klíšťat. Lékaři také zjistili, že na jedno oko nevidí. Fenka je sice stará, ale netrpí žádným vážným zdravotním problémem. Poté, co organizace zveřejnila její příběh, brzy se přihlásil zájemce, který byl ochoten si ji adoptovat.

Už má zase milující rodinu

Athéna se tak dostala do milující rodiny v Moskvě. A podle její majitelky se jí daří velmi dobře. Ráda si hraje, zkoumá nové věci a postupně si zvyká v novém prostředí. Neví se, co původní majitele vedlo k tak krutému rozhodnutí. Naštěstí stále existuje mnoho lidí a organizací, kteří jsou ochotni se takový zvířat ujmout. Přesto by nikdo neměl zapomínat na to, že zvíře není věc a kruté jednání může být potrestáno podle zákona.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články