Statný pitbul volně pobíhal po venku, nakonec byl odchycen a převezen do útulku. Jeho reakce na záchranu byla neuvěřitelná

Majestátní zvíře někdo zanechal na volném prostranství, aby bojovalo o svůj život. Pitbul byl odsouzený k smrti, dokud jej nezachránily dvě kolemjedoucí ženy z útulku.

                   

Pitbulové nemají zrovna dobrou pověst. Jsou považováni ze jedno z nejagresivnějších plemen. Nebo, chcete-li, bojové plemeno. Proto není divu, že se obyvatelé báli o své zdraví, když se takové zvíře s touhle pověstí procházelo kolem jejich domovů. Psa totiž někdo odložil, aby se utrápil k smrti, dokud nejeli náhodou okolo dvě ženy z útulku, které s sebou měly odchytovou klec. Psa převezly do útulku a jeho reakce naznačuje, že to přeci jen nebude moc agresivní pes.

Záchrana pitbula

Jednoho dne dvě zaměstnankyně zvířecího útulku uviděly z okna svého vozu zbídačené zvíře. Ani na chvíli nezaváhaly a rozhodly se psa nalákat na cheesburger, který si koupily na cestu. Po kouscích ho odlamovaly a házely ho psovi blíž a blíž. Pitbul jídlo snědl, ale ženám nevěřil natolik, aby ho dokázaly odchytit beze lsti. Proto nachystaly odchytovou klec, do které nalámaly zbytek cheesburgeru a odjely z dohledu. Ovšem nechaly na místě skrytou kameru.

Pitbul jídlo ucítil a do klece nakonec vlezl, ač nedůvěřivě. Když byl uvnitř, klec se zavřela a zachránkyně se ihned vrátily. Klec s vyděšeným psem naložily do auta a odjely do útulku. Při příjezdu, vylézal velmi bázlivě, ale pochopil, že po týdnech hladovění a strachu je konečně zachráněn. Pracovníci útulku zjistili, že se jedná o fenu a Lisa s Lindou, její zachránkyně, ji pojmenovaly Bunny. Ukázalo se, že jediné po čem touží, je lidská vlídnost a láska.

Bojové, nebo něžné plemeno?

Pitbulové mají pověst bojového plemena zakořeněnou v dávné historii. V 19. století se američtí pitbulteriérové začali chovat pro psí zápasy, ve kterých byli preferováni pro svou svalnatou, trojrozměrnou a strach nahánějící postavu. Geneticky zakódovanou má i nadřazenost vůči ostatním psům. Psí zápasy byly naštěstí zakázány, ale psi se chovají dál. Mají přátelskou, inteligentní, milující a loajální povahu, ale potřebují páníčka s pevnou rukou a laskavým srdcem.

Stejně jako u dětí, tak i u psů vždy záleží na výchově. I bojové plemeno, které má řádný výcvik a dostatek lásky může být přítulný, gaučový společník. Stejně jako Bunny, když ucítila od svých zachránců vřelost a něhu, projevila svou vděčnost složením své hlavy do klína pracovníka útulku. Nyní se pro Bunny hledá láskyplný domov, kde by na své trápení mohla zapomenout. Před pořízením jakéhokoliv zvířete je potřeba si povážit, jestli je to pro mě to pravé. Zbytečně moc psů pak končí na ulici.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články