Záhadná oblast Bermudského trojúhelníku – ztracené letadlo přiletělo na letiště o 37 let později

Z obyčejného letu se během chvilky stala jedna z největších leteckých záhad. Když letadlo přelétalo přes oblast Bermudského trojúhelníku, ztratilo se. Nalezeno bylo o 37 let později.

                   

Většina z nás se už někdy setkala s tajuplnými příběhy z oblasti Bermudského trojúhelníku – stovky zpráv o pohřešovaných lodích a letadlech z této lokality. Většinou lze tyto tragédie vědecky vyjasnit. Nikdo již však nemůže vysvětlit případ jednoho letadla společnosti Pan American Airways, let 914, které nejenže zmizelo v rozlehlé oblasti Atlantského oceánu, ale také se vrátilo v pořádku. Jenže až po 37 letech.

i

Zdánlivě obyčejný let

Historie letu 914 začala 2. července 1955 startem z New Yorku. Na palubě bylo 57 cestujících a 4 členové posádky. Cílový bod byl Miami. Osobní letadlo nebylo nijak zajímavé, dokud nevletělo do Bermudského trojúhelníku. Během letu letadlo jednoduše zmizelo z radaru. Byla to velmi znepokojivá a nečekaná situace. Letečtí dispečeři se pokusili kontaktovat letadlo, ale odezvou bylo jen ticho.

i

Nevysvětlitelné zmizení

Během několika sekund po letadle nebyla doslova žádná stopa. Nikdo nedokázal vysvětlit, jak a proč se to stalo, ale úřady okamžitě začaly po letadle pátrat. Pátrání skončilo neúspěšně. Letadlo bylo pohřešováno několik týdnů. Operace byly prováděny jak na moři, tak ve vzduchu. Výsledek byl ale stejný: nic nebylo nalezeno. Všichni byli zmateni tím, jak mohlo letadlo s 61 lidmi na palubě zmizet beze stopy.

i

Žádné známky po letadle nezůstaly

Po neobdržení zprávy od samotného letadla se předpokládalo, že se zřítilo někde v Atlantském oceánu. Ale proč nebyla nalezena žádná těla nebo části letadel? Letecká společnost nebyla schopna na otázku odpovědět a vyplatila odškodnění rodinám osob na palubě. Jejich blízcí ale chtěli vědět, co se stalo s jejich rodinami. Nikdy nedostali žádné odpovědi, tedy až do 21. května 1992. O 37 let později se totiž stalo něco neuvěřitelného.

i

Záhadné cestování časem

Ten den na letišti v Caracasu všichni pracovali, když se kolem poledne z ničeho nic objevilo letadlo. Pracovníci letiště ho viděli, ale kupodivu nebylo zobrazeno na radaru. Letecký dispečer si okamžitě uvědomil, že něco není v pořádku. Nasměrovali pilota na letiště a on poté pronesl slova, která všechny ohromila. “Jsme Pan American Airways let 914 z New Yorku do Miami.” Letiště ihned připravilo přistávací plochu. Každý zaměstnanec letiště měl mnoho otázek.

i

Všichni byli vyděšení

Letadlo přistálo na ranveji, ale během toho pilot říkal něco velmi zvláštního. “Měli jsme přistát v Miami v 9:55 2. července 1955,” řekl. Vyděšený dispečer pilotovi řekl, že se svým letadlem přistál v Caracasu a že je 21. května 1992. Pak si všiml, že letadlo je zastaralé – když se ale všichni snažili celou situaci pochopit, pilot udělal něco velmi nečekaného. Začal ukrutně křičet. Dispečer se jej pokusil uklidnit, ale slyšel jen křik a paniku všech v letadle. 

i

Mrazivý případ zůstává neobjasněn

Během několika minut letadlo na prázdné dráze zmizelo a bez radaru ho nebylo možné detekovat. Letiště okamžitě zahájilo pátrací operaci. O něco později byl let 914 spatřen znovu, tentokrát přistávající v Miami. Celý svět má kolem tohoto letadla mnoho otázek. Strávili hodiny vyslýcháním posádky a cestujících, ale všichni řekli totéž – že do letadla nasedli v roce 1955. Tento případ tak zůstává navždy záhadou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články