Základní mobilizační nástroje k masáži a procvičování svalů i kloubů

                   

Mobilizace je mimořádně důležitá pro správné fungování našeho těla. Abychom se však mohli efektivně mobilizovat, je třeba to provádět vědomě. Pomůže nám především znalost hlavních principů mobilizace, což vám umožní šetřit čas a vyhnout se mnoha úrazům. K tomu je nejlepší pořídit si některé mobilizační nástroje přímo domů.

Mobilizační nástroje

Mobilizační nástroje lze zakoupit prakticky v každém obchodě se sportovními potřebami. Ale pokud je nyní nemáte ještě doma, nevadí, ve většině případů můžete improvizovat. Například láhev s vodou nebo váleček budou skvělými náhradami. Kreativitě se v tomto případě meze nekladou, tudíž není ani prostor pro výmluvy.

Masážní válec

iFreepik

Masážní válec, zejména pěnový, je jedním z nejoblíbenějších mobilizačních nástrojů pro samomasáž. Díky své velikosti a tvrdosti je vhodný pro vytváření velkého tlaku, který umožňuje mobilizaci několika svalových skupina najednou. Jeho působení lze přirovnat k masáži rukou nebo nohou. Vše, co musíte udělat, je vybrat příslušnou tvrdost.

Odporová Guma

iFreepik

Odporování/rezistentní guma je ideální nejen pro trénink odporu, ale také pro mobilizaci. Usnadňuje pohyb omezených kloubů, zejména kyčelních a ramenních. Existují různé typy.

Míček

iFreepik

Malý míček, na rozdíl od válečku, je užitečný na konkrétní problematická místa. Zatímco se působení válečku srovnává s masáží, míček lze přirovnat k procvičování.

Velký míč

iFreepik

Používání velkého míče je ideální pro masáž velkých svalů, jako jsou například stehenní svaly, prsní nebo obklopující trup.

Dvojitý míč

Dvojitý míč není nic jiného než dvě koule spojené dohromady. Tento typ nástroje je skvělý pro mobilizaci páteře v hrudní části. Díky tomuto řešení budete rozvíjet každý jednotlivý segment páteře. Báječně funguje také na vnější část stehen, předloktí a tricepsy.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Zdroweplecy.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články