Založili s manželem vlastní pizzerii. Ten pak ale zemřel a zarmoucená vdova se podniku chtěla vzdát

Budovali svůj společný sen, který jim ale překazila rodinná tragédie. Nebýt jejich dcer, všechno by dopadlo úplně jinak.

                   

V roce 1991 si manželé splnili společný sen, když si otevřeli vlastní pizzerii. Jako provozovatelé byli velice oblíbení a restaurace se brzy stala velmi navštěvovanou, nejen pro vynikající pizzu, ale především kvůli přátelské atmosféře, která v podniku vládla. O vysoké tržby rozhodně nebyla nouze. Pak se ale stala obrovská tragédie, která všechno změnila.

Žena se po manželově smrti zhroutila

Když před 4 lety muž zemřel, jeho ženu tato ztráta hluboce zasáhla. Nedokázala se s jeho smrtí smířit a uzavřela se do sebe. Jejímu muži bylo pouhých 54 let, když odešel z tohoto světa a nechal ji tu na všechno samotnou. Dalším problémem také bylo, že žena odmítala od té doby vstupovat do pizzerie, protože jí tam jejího muže všechno připomínalo. Podnik ale začal upadat a zaměstnanci se strachovali nejen o ní, ale i o svou vlastní budoucnost.

Nezbývalo než udělat razantní krok

Pizzerie se jen tak tak držela nad vodou, a to jen díky dcerám, které se postaraly o plynulý chod restaurace. Podnik ale začal chátrat, nebyly peníze na rekonstrukci a pomalu ani nezbývalo na vyplácení mezd zaměstnanců. I návštěvníků pomalu ubývalo. Pokud rodina chtěla, aby podnik nezkrachoval, nezbývalo, než se sebrat a začít vymýšlet novou strategii, jak ho zachránit.

i

Postupem času se dcerám matku nakonec podařilo přesvědčit, aby se vrátila zpátky do restaurace a pomohla jim s provozem. Žena nakonec souhlasila, alespoň nemusela sedět doma a přemýšlet nad smrtí svého muže. Předtím, než nastoupila zpět, jí její dcery poslaly na víkend do lázní, aby se zrelaxovala a odpočinula si. Mezitím měly ale vymyšlený plán.

Přichystaly pro svou matku překvapení

Víkendový pobyt byl jenom záminkou, aby dostaly svou matku pryč z města. Mezitím požádaly o pomoc své přátelé a společně se dali do rozsáhlé rekonstrukce pizzerie. S financováním jim částečně pomohla banka, ve které požádaly o finanční příspěvek. Po vyprávění jejich rodinné tragédie se ředitel banky rozhodl, že jim poskytne finanční dar na záchranu rodinného podniku. A tak pizzerie dostala nový nádech a vše dopadlo podle jejich představ.

i

Když se pak jejich matka vrátila z lázní, čekalo na ni obrovské překvapení. Jakmile vstoupila do pizzerie, nemohla uvěřit svým očím. Restaurace prošla dokonalou proměnou a dostala zcela nový vzhled. Žena byla naprosto nadšená a se slzami v očích děkovala všem svým přátelům i dcerám, že se jim podařilo zachránit rodinný podnik. Však to byla taky srdeční záležitost a poslední vzpomínka na jejího milovaného muže.

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články