Kdo předvede lepší tanec? Taneční výzvy se zúčastnili i zaměstnanci dopravní firmy

Během kovidových restrikcí se po internetu začala šířit taneční výzva. Zapojují se zdravotníci, hasiči, ale i zaměstnanci nejrůznějších firem.

tančící zaměstnanci
                   

Vznikla v jižní Africe. Skupina přátel z Angoly tu natočila první taneční video na píseň, která se stala celosvětovým hitem. Brzy se výzvy chytli lidé z celého světa a vznikli tisíce tanečních variací a videí. V nelehké době se tak lidé mohli alespoň pobavit a ocenit taneční snahu amatérských tanečníků. Podívejte se ve videu, jakým kouskem se do výzvy zapojili tihle zaměstnanci švédské dopravní firmy.

Zatančily si i jeptišky

Chytlavý rytmus i melodie nechá málokoho v klidu. Přesto, že je píseň zpívaná v jazyce Zulu, což je jeden z 11 národních jazyků jižní Afriky, nezdá se, že by někomu vadilo, že slovům písně nerozumí. Tančí na ni lidé z celého světa. Zapojili se zdravotníci, hasiči, letušky, policisté, zaměstnanci různých firem a dokonce i jeptišky.

V tomto videu se můžete podívat na zaměstnance švédské dopravní firmy. Kromě skupinového tance zapojili i všechno, co k jejich práci patří. A tak je můžeme vidět před dopravními auty, ale i tanec spokojeného zaměstnance na vysokozdvižném vozíku. Ani lidé v kancelářích nezůstali pozadu a tančí mezi pracovními stoly. Choreografie je celkem jednoduchá, někteří mají taneční nadání, jiní se s tím trošku perou.

Mladý autor takový úspěch nečekal

Firma uvedla, že jejich záměrem bylo vytvořit klip, který by ostatní lidi především pobavil. A to se jim opravdu povedlo. Poslali tak výzvu dál, aby se předvedli zase jiní. Za zhlédnutí stojí určitě tanec zaměstnanců zdravotní záchranné služby Libereckého kraje, který nezapadl ani v celosvětové konkurenci. Zapojili do něj dokonce i záchranářský vrtulník a jejich skvělé zpracování vidělo už přes 700 000 lidí.

Autor písně DJ Master KG, je jihoafrickým hudebníkem a producentem. Sám nejspíš vůbec nečekal, že v pouhých 21 letech se mu podaří složit píseň, která obletí celý svět a zboří žebříčky hitparád v Americe i v Evropě. Přesto, že koronavirová pandemie pomalu končí, do jeruzalémské výzvy se zapojují stále další lidé. Svůj název získala kvůli textu, ve kterém se zpěvák modlí, aby ho Bůh vzal do svatého města Jeruzaléma

Výzva stále žije

A tak další a další lidé přidávají videa a vyzývají ostatní, ať se také předvedou. Podívejte se na firmu Koppom z Charlottenburgu ve Švédsku. Jejich předvedení a rytmická melodie vám zlepší náladu a nenechá vás v klidu. A to byl hlavní účel celé výzvy. Pobavit se i v dobách, kdy mnoho důvodů k radosti nebylo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články