Zaměstnanec supermarketu bojoval proti přesile, aby bránil ženu. Vedení z incidentu vyvodilo nepochopitelné následky

Kristopher Oswald seděl během pracovní přestávky ve svém autě na parkovišti. Tehdy si všiml muže, který popadl neznámou ženu a natlačil ji proti autu. Kristopher nedokázal jen tak nečinně sedět a rozhodl se ženě pomoct. Jeho odvaha ho stála místo.

Potyčka na parkovišti

Byla to drobná blonďatá dívka, která se snažila muže odstrčit, aby mohla odjet ze svého parkovacího místa. Muž ji popadl za paži a začal ji tlačit proti autu. V tu chvíli se objevil Kristopher a zeptal se ženy, zdali nepotřebuje pomoc. Útočník jej několikrát udeřil do obličeje a začal mu vyhrožovat, že ho zabije. Ačkoli se Kristopherovi nakonec podařilo muže zpacifikovat, dva  kamarádi útočníka na něj skočili zezadu a snažili se mu pomoct. Naštěstí přijela policie, která celou situaci rychle ukončila. Žena nebyla vážně zraněna.

Bývalý přítel

Nakonec se ukázalo, že hlavní útočník byl bývalý přítel napadené ženy. Se svými dvěma přáteli byl obviněn z řízení pod vlivem alkoholu, úmyslného ničení majetku a z domácího násilí.

Šokující zpráva

Následující den si vedení obchodu zavolalo Kristophera do kanceláře, aby mu předneslo šokující zprávu – byl propuštěn. Mluvčí Walmartu Ashlee Hardeeová uvedla jako důvod Kristopherova propuštění zavedené zásady ochrany spolupracovníků a zákazníků před zapojením se do nebezpečných situací. Kristopher byl zcela zaskočen, poslední věc, kterou čekal, bylo, že zůstane kvůli incidentu bez práce.

Pobouřené okolí

Když se Kristopherův příběh dostal do povědomí širší veřejnosti, vznesl vlnu pobouření. Lidé začali vyjadřovat své pohoršení, někteří dokonce uvedli, že už je nikdy nikdo neuvidí v žádném z obchodů Walmartu. Další navrhují Kristopherovo povýšení. Zřejmě se vedení Walmartu chytilo za nos a přehodnotilo situaci, protože Kristopherovu výpověď vzalo zpět. On však tuto nabídku nepřijal, protože neměl již zájem v této firmě pracovat. Je smutné vidět, že některé dobré skutky jsou potrestány takovým způsobem, jako je například ztráta zaměstnání.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Goalcast.com

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek