Dokážete přesunout 3 zápalky tak, abyste vytvořili 5 trojúhelníků? Zapeklitou výzvu dokáže splnit jen 7 % lidí

Logické hádanky jsou oblíbenou zábavou na internetu. V tomto zápalkovém hlavolamu je potřeba vytvořit 5 trojúhelníků z původních 3 pomocí přesouvaní sirek.

Srdce vytvořené ze zápalek i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Internetové hádanky jsou pravidelnou příjemnou aktivitou pro mnohé jedince, kteří rádi testují svou mysl. Jsou vytvářeny ve spoustu různých podobách. Občas má čtenář za úkol najít na obrázku schovaný předmět, nebo osobu. Jindy se jedná o slovní přesmyčku, či dokonce matematický příklad. V tomto případě má čtenář za úkol vyřešit zdánlivě jednoduchou logickou hádanku. Její řešení však není tak úplně snadné. Přiblížení se požadovanému cíli může být rychlé, ale splnit přesně všechny požadavky se může ukázat jako dost složitá výzva. 

Zápalková hádanka 

Výstupem této logické hádanky je vytvořit ze zápalek 5 trojúhelníků. Tohoto výsledku lze dosáhnout přesouváním zápalek do různých tvarů, dokud společně sirky nevytvoří správný obrazec. K podpoře představivosti je také efektivní si doma podobné zápalky najít a podle obrázku jej položit na stůl. Na vyřešení této výzvy by mělo stačit 10 vteřin, ale časový limit není v tomto případě klíčovým. Každý čtenář má možnost hádanku vyřešit podle svého vlastního tempa. Nejdůležitější je totiž, aby každá hádanka badateli přinášela hlavně potěšení místo stresu. 

tři trojúhelníky ze sirek i

Řešení rébusu 

Na prvním obrázků jsou sestaveny již 3 hotové trojúhelníky. Výsledný tvar jich však má zahrnovat až 5. Je evidentní, že menší trojúhelníky budou muset společně vytvořit i jeden velký. K vyřešení hádanky stačí posunout pouhé 3 zápalky na vhodnou pozici. Jednoduše řečeno lze k úspěšnému konci dojít tak, že se jeden z krajních trojúhelníku přesune nad zbývající dva. Díky tomuto manévru vznikne navíc jeden malý trojúhelník uprostřed, zatímco vnější ohraničení celého obrazce tvoří poslední zbývající geometrický útvar. 

řešení úkolu trojúhelník ze sirek i
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články