Jednoduchá směs, díky níž se snadno zbavíte únavy nebo astma. Hlavní roli hraje rostlina, kterou má doma každý druhý

Rostliny jsou často nedílnou součástí domovů. A téměř každý má doma zázrak, který má širokospektré využití v kosmetice, medicíně, ale i v kuchyni.

aloe vera nádoba list i Zdroj fotografie: Freeimages
                   

Jednou z nejčastěji pěstovaných a používaných rostlin v domácnostech je jedinečná aloe vera. Nejen, že na první pohled esteticky zdobí domov, má také spoustu výjimečných vlastností. V mnoha případech stačí rozříznout její list a gelem z ní potřít třeba postiženou kůži nebo si z ní v pohodlí domova vyrobit krémy, masky, ale též léčivé přípravky na kožní problémy všeho druhu nebo i balzám na rty. Aloe vera se může vyskytovat i v potravinách. Skvěle působí na únavu, astma nebo žaludeční vředy.

Směs na úlevu od vnitřních potíží

V případě, že se aloe vera smíchá s medem a citronem má velmi dobrý účinek na endokrinní systém (žlázy s vnitřní sekrecí), ale také na správné fungování žaludku. K přípravě této směsi je zapotřebí 250 gramů listů aloe vera, 400 gramů medu a 125 mililitrů citronové šťávy. Tato jednoduchá směs má vliv i na únavu, takže pokud netrpíte žádnou z výše uvedených nemocí, ale jste unavení a káva už nepomáhá, stojí za to vyzkoušet si tento jednoduchý recept, který vás únavy zbaví a jako bonus se budete cítit o mnoho lépe.

K léčivé směsi je ale potřeba mít rostlinu aloe veru alespoň 3 roky starou. Z této rostliny sbírejte listy v případě, že nebyla zalévaná po dobu 5 dní. Její listy je potřeba dobře umýt a jemně nasekat. Nasekané listy by se měly vložit ideálně do skleněné nádoby. K listům se pak přidá med a citronovou šťávu. Všechny 3 ingredience se promíchají a nechají stát 5 dní na suchém a chladném místě.

aloe vera ruce nádoba iZdroj fotografie: Freeimages

Aplikace směsi

K dosažení optimálních výsledků se doporučuje konzumovat 1 čajovou lžičku ráno a večer, ovšem jen po dobu maximálně 3 let. Pro děti od 9 do 12 let se doporučuje jedna lžička po jídle ráno, v poledne a večer, ale jen po dobu 1 měsíce. U dospělých jedinců se doporučená dávka užívá před jídlem. Druhá varianta užívání jsou 3 polévkové lžíce denně po dobu jednoho měsíce. Po skončení doby užívání je potřeba udělat pauzu v podobě alespoň jednoho měsíce. Poté si můžete směs vyrobit a užívat znovu.

Tuto směs mohou konzumovat všichni, kromě diabetiků. Zároveň tato jednoduchá směs nesmí být skladována moc dlouho, doporučují se pouze dva týdny ve vzduchotěsné nádobě a v lednici. Taktéž je skvělé pěstovat tolik rostlin aloe vera, kolik dovolují vaše možnosti, abyste měli vždy k dispozici dostatečné množství jejích listů. V případě potřeby i její zázračný gel. Jedna rostlina má opravdu mnoho účinků a dá se použít téměř na všechny neduhy i nemoci.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články