Všelék za pár korun pomáhá při hubnutí má i omlazující účinky. Zařazením této rostliny do jídelníčku nikdo neprohloupí

Šťastlivec, který má zahrádku, si tuto všemohoucí rostlinu může snadno vypěstovat. Ovšem dá se koupit téměř v každém obchodě a za pár korun si můžete výrazně zlepšit své zdraví.

česnek a plátky citronu i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Řeč je samozřejmě o česneku, který se jako všelék používá již stovky let. Už naši předci věděli, že česnek zbavuje tělo neduhů, nemocí a má dokonce velký vliv i na vzhled. Pravidelně zařadit česnek do jídelníčku se doporučuje všem bez ohledu na věk nebo pohlaví. Má blahodárný vliv na celé tělo, spoustu vitamínů i prokázanou účinnost při hubnutí.

Účinky česneku na lidský organismus

V dnešní době se starost o své zdraví stává stále více „populární“. Lidé jsou schopni utratit nemalé sumy za doplňky stravy, hlavně aby získali co nejvíce vitamínů. Při tom stačí zajít si do obchodu a za pár korun koupit hlavičku česneku, která vydá stejně nebo i více vitaminů a účinků na lidský organismus. Ovšem s ničím se to nemá přehánět a jeden stružek čerstvého česneku se doporučuje pouze lidem, kteří na něj nejsou alergičtí a kteří neužívají léky na ředění krve.

česnek stroužky slupka izdroj fotografie: Freeimages

Česnek je přírodní antibiotikum, dokáže zlikvidovat bakterie, plísně a také některé viry v těle. Zároveň obsahuje vitamín A, který je výborný na oči, vitamín B, který podporuje metabolismus a pomáhá tak i při hubnutí. Dokonce se doporučuje zařadit jej do dietních pokrmů, čímž získají zajímavější chuť a zároveň usnadní tělu spalovat nežádoucí tuky. Česnek reguluje funkci žaludku, ale nedoporučuje se v případě výskytu žaludečního vředu. Má též detoxikační účinek, což je taktéž výhoda pro někoho, kdo se snaží něco zhubnout.

Využití nejen v kuchyni

Díky vitamínu C výrazně posiluje imunitu, pomáhá ale i při angíně, chřipce, chronickém onemocnění dýchacích cest a snižuje hladinu cholesterolu v krvi i snižuje krevní tlak. Česnek obsahuje též železo a selen, takže je doporučovaný i při patologickém vypadávání vlasů. A to nejen v podobě jídla, ale i tinktury z česneku, která se aplikuje do vlasové pokožky. Česneková tinktura se vyrábí z vodky nebo domácí kvalitní pálenky, ve které se čerstvý česnek nechá vylouhovat.

ruce loupající česnek iZdroj fotografie: Freeimages

Tato tinktura se může použít i jako přírodní repelent, na lokální dezinfekci menšího zranění, bradavice i akné. Nejvíce se však doporučuje jíst česnek preventivně a pravidelně. Ideální je jeden stroužek česneku hned ráno na lačný žaludek a zapít jej sklenicí vody. Ovšem pokud se obáváte nepříjemného a typického zápachu z úst, zapijte česnek mlékem. To zápach neutralizuje. V každém případě je česnek superpotravina, která si zaslouží pozornost a kromě zdravotních výhod může posloužit i při cestě za hezčím tělem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články