Vyzkoušejte tyto přírodní jednoduché metody a zbavte se otravného chrápání jednou provždy

Chrápání mnoho lidem přináší denně velké problémy. Často se špatně vyspí a navíc budí i své okolí. Přečtěte si článek a vyzkoušejte rady.

Chrápající muž i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Mnoho lidí se denně potýká s problémy, díky otravnému chrápání. Ovlivňuje to, jak jejich spánek, tak i spánek partnera, který s nimi spí v jedné místnosti. Je to velmi nepříjemné, a někteří lidé se díky tomu, cítí trapně a stydí se za to. Přitom existuje hned několik jednoduchých triků, jak se takového chrápání zbavit a to velmi rychle a bezbolestně. Stačí je jen následovat. Samozřejmě ne vše musí fungovat na každého, ale minimálně alespoň něco může pomoci zklidnit tyto nepříjemnosti.

Máta peprná

Máta je první z účinných přírodních léku při pomoci s chrápáním. Má totiž protizánětlivé účinky a působí proti otokům, proto je dobré vmíchat 1-2 kapky mátového oleje do sklenice vody. Poté, nejlépe před spaním, vodu kloktejte. Můžete to, ale opakovat i několikrát během dne. Také si díky ní můžete zvlhčovat vzduch pomocí přidání 1-2 kapek do zvlhčovače vzduchu. Zhruba půl hodiny před spaním, zbavíte se tak velmi suchého vzduchu v ložnici. Poslední způsob je nastříkat si olej přímo do nosních dírek.

Olivový olej

Stejně jako máta zklidňuje olivový olej dýchací cesty a snižuje otoky. Je doporučeno smíchat 2 až 3 lžíce oleje se stejným množstvím medu a poté před spaním konzumovat.

Žena a polštář iZdroj fotografie: Unsplash

Napařování

Také se může stát, že máte velmi ucpaný nos. V tomto případě je dobré vyzkoušet napařování. Do misky dejte horkou vodu a přidejte olej eukalyptu nebo tea tree olej a zhluboka se nadechněte a vydechněte. Postupně by se vám měly nosní dutiny uvolňovat. Na hlavu si dejte ručník pro lepší vstřebávání látek. Opakujte každý den před spaním, dokud ucpaný nos nezmizí.

Kurkuma

Kurkuma je díky svým antiseptickým a antibiotickým účinkům skvělá na odstraňování zánětů a také pomáhá proti chrápání. Zkuste tedy smíchat dvě lžičky mleté kurkumy se sklenicí teplého mléka. Následně celý nápoj vypijte půl hodiny před spaním a čekejte na výsledky.

Kopřiva

Pokud chrápete pouze na jaře nebo v létě, zřejmě se jedná o alergii. Přesně na toto můžete vyzkoušet kopřivu, která by vám měla od problémů pomoci. Smíchejte lžíci sušené kopřivy s šálkem horké vody, za stálého míchání pomocí metličky. Nechte ji v sítku vyluhovat alespoň 5 minut a poté ji vypijte. Tento postup opakujte alespoň 5 mečů po sobě, pak by měly začít problémy ustupovat.

Naštvaná paní iZdroj fotografie: Unsplash

Česnek

Česnek je známý pro své výborné protizánětlivé účinky. Lidé ho užívají dlouhodobě, protože léčí různé choroby. Není tomu jinak ani u chrápání. Vyzkoušejte rozžvýkat tři stroužky česneku před spaním a to vše potom zapít sklenicí vody. Můžou se dostavit skvělé výsledky

Co dalšího může pomoci proti chrápání?

Velmi užitečné je zamyslet se nad vlastním životním stylem a zkusit změnit a zlepšit všechny oblasti v životě. Začněte u vlastní tělesné váhy, změňte jídelníček a zkuste něco zhubnout. Také se zaměřte na oblast spánku a vyměňte polštáře za vyšší model a spěte pouze na zadek, uvolníte tak více nosní dutiny. Omezte pití alkoholu na minimum, minimálně před spaním. Pokud kouříte, snažte se své závislosti zbavit. Dráždíte tak nosní dutinu. Jestli vám žádná rada nepomohla, navštivte lékaře. Může se jednat o daleko vážnější problém, který se může řešit i operací. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články