Zbavte se rychle a jednoduše zánětu vedlejších nosních dutin. Postačí vám pouze pár věcí z kuchyně

Máte dlouhodobé problémy s zánětem zadních dutin a nevíte, jak na něj. Vyzkoušejte to tentokrát přírodní cestou.

zánět dutin i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Zánět vedlejších nosních dutin, také známý jako sinusitida, je běžným problémem mnoha lidí. Většinou způsobuje jen samé problémy a lidé nejsou schopni se ho zbavit. Většinou se jich drží opravdu dlouho. V dnešní době není čas na to, aby s ním strávili dlouho dobu doma a léčili se.

Typy zánětu

Zánět dělíme na dva typy: akutní a chronický. Léčba akutního zánětu trvá zhruba měsíc a má podobné příznaky jako chřipka. To znamená horečka a při ní spojená zimnice, bolest hlavy, rýma a únava. Chronický zánět trvá daleko déle a jeho léčba může být náročnější. Nese si následující příznaky jako je ucpaný nos, bolesti hlavy, kašel, horečka, zápach z úst, snížený čich a únava. Celkově dělá větší problémy a může být pro člověka daleko více vyčerpávající.

Léčba zánětu

Zánět způsobuje nejen mnoho bolesti, ale také i nepohodlí. I přirozená lidská vlastnost jako dýchání může  být pro nemocného opravdu náročný úkol. Naprostá většina lidí hledá poté úlevu v podobě antibiotik ty jsou, ale jen krátkodobým řešením. Můžou dokonce zhoršit příznaky a navíc mají různé vedlejší účinky, které celé situaci také moc nepřidávají. Proto nejprve může vyzkoušet jít přírodní cestou, která je levnější a navíc se můžete vyhnout prvotní návštěvě lékaře a nepoužít tak, chemické léky.

léky a teploměr iZdroj fotografie: Pixabay

Jablečný ocet jako lék

Jablečný ocet nabízí spoustu využití hlavně díky tomu, že má mnoho zdravotních účinku a působí skvěle při léčbě různých zdravotních obtíží. Je bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty. Snadno bojuje proti různým infekcím. Při zánětu dutin působí účinně při boji s hlenem, dokáže ho rozpustit. Navíc dokonce i zabíjí bakterie, které jsou za nemoc zodpovědné. Takže oproti antibiotikům nemoc nezhoršuje, ale léčí ji a zbavuje všech příznaků. Navíc podpoří naši imunitu a zabrání dalším infekcím.

Octový nápoj

Vyzkoušejte si vyrobit nápoj z jablečného octa, který proti zánětu funguje. Budete potřebovat: 1/4 šálku nefiltrovaného jablečného octa, 1 polévková lžíce kajenského pepře, 1 polévková lžíce medu, vymačkaná šťáva z jednoho citronu, 1/2 šálku čisté pitné vody. Všechnu vodu převařte a nalijte ji do hrnu. Přidejte jablečný ocet a následně jej pořádně promíchejte. Poté přidejte všechny zbylé ingredience. Tento nápoj byste měli pít dvakrát denně. Jednou ráno nalačno a poté před spaním. Měli byste to vydržet až do té doby než vám vymizí všechny příznaky zánětu.

Jablečný ocet iZdroj fotografie: Pixabay

Babské rady

Babské rady byste měli často vyzkoušet ještě předtím, než dorazíte k lékaři. Určitě by vám měly pomoci minimálně zmenšit příznaky od různých nemocí a zlepšit stav od akutního problému. Pokud se to, ale nezlepšuje určitě navštivte svého lékaře a poraďte se s ním. Nejlepší je proti všem onemocněním účinná prevence. Dostatek vitamínů, pohybu, pitný režim a spánek. Pokud se vyskytnou nějaké příznaky, tak klidový režim. Snažte se udržet zdraví!

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články