Zdánlivě nepotřebné věci, které mohou být ještě velice užitečné a ušetří peníze

Každý den nás obklopuje řada věcí, a proto máme možná tendenci vyhazovat bez přemýšlení i ty, které nám mohou ještě posloužit, jen třeba jinak než dosud. Pokud máte alespoň trochu kreativního a zároveň také spořivého ducha, podívejte se na níže uvedené příklady, které pro vás mohou být inspirativní. Rozvinete svou tvořivost a zároveň ušetříte finanční prostředky.

Tento článek vám poradí, jak dále využít:

  • Korkové špunty
  • Ruličky od toaletního papíru
  • Zbytek oleje
  • Úchyty zásuvek  
  • Sponky a klipy
  • Papírové tašky

Korkové špunty

Když budete korkové špunty sbírat místo toho, abyste je vyhazovali, můžete z nich vytvořit řadu originálních a zajímaných předmětů, například podnosy, dekorace na stěnu a podobně. Na internetu lze najít řadu návodů.

Ruličky od toaletního papíru

Možná jste si mysleli, že středové ruličky od toaletního papíru nemají další využití a nezbývá, než je vyhodit. Pokud doma chováte drobné hlodavce, například myši, křečky nebo křečíky, můžete jim z nich vytvořit prolézačky, zejména když je důmyslně propojíte.

Ruličky můžete také podélně rozříznout a vložit do pracovního stolu, kde je využijete k ukládání drobných předmětů, například gumiček, kancelářských sponek a podobně. 

Zbytek oleje

Co děláte, když vypotřebujete olej z láhve? Zřejmě ji vyhodíte, ale to je škoda. Doporučujeme vám obrátit láhev dnem vzhůru a dát pod ní vrstvu vaty. Ta zachytí zbytek oleje a poté vám poslouží například k namazání veřejí dveří nebo oken.

Úchyty zásuvek  

Pokud se chystáte vyhodit nějaké kusy starého nábytku, podívejte se, zda by se z nich daly odšroubovat úchyty, které bývají zejména na zásuvkách. Tyto úchyty pak můžete nově využít jako netradiční věšák na šátky nebo tašky. Připevnit můžete tyto úchyty buď přímo na zeď nebo na vhodnou dřevěnou desku.

Sponky a klipy

Sponky a klipy není dobré vyhazovat, ale uchovávat je pro případ potřeby. Osvědčí se například tehdy, když budete potřebovat spojit kabely nebo vytlačit zubní pastu z tuby.

Papírové tašky  

Pokud jste si nákup donesli v papírových taškách nebo vám jej takto donesli, nevyhazujte je. Můžete je využít zejména v deštivých dnech, když se vrátíte domů s promočenými botami. Papír se vyznačuje vysokou savostí a když do tašek mokré boty zabalíte, a ještě je předtím vyložíte papírem i zevnitř, vyschnou vám mnohem dříve.

Obrázky: Freepik

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek