Zdánlivě poklidné rybaření dvou bratrů se proměnilo v noční můru. Ve křoví na ně číhal nebezpečný predátor

Jak může dopadnout i zdánlivě obyčejné rybaření u břehu jezera popsali dva bratři. Z jejich příběhu vám bude běhat mráz po zádech.

                   

Mark a Rodger byli od malička vášnivými rybáři. Už jako malí kluci si rádi přivstali v brzkých ranních hodinách, aby mohli se svým otcem vyrazit k břehům nedalekého jezera. Tam s nadšením pozorovali, jak jejich otec nahazuje udici a po chvíli tahá z vody jednu štiku za druhou. Na svůj úlovek vydrželi trpělivě čekat i několik hodin a při tom s úžasem poslouchali otcovo vyprávění o bájné lochnesské příšeře.

Znovuobjevení společné vášně

Čas plynul a cesty Marka s Rodgerem se po smrti otce rozdělily. Mark se odstěhoval do jiného města, kde založil rodinu a Rodger se rozhodl po úspěšném dokončení studia na univerzitě pracovat jako veterinář. Přestali se úplně vídat.

i

Jednoho dne se však úplně náhodou potkali na březích stejného jezera, jako chodívali s otcem. K jejich velkému překvapení byli oba v rybářském a rozhodli se ve stejný den, že si půjdou vyčistit hlavu a zarybařit si. Po třech hodinách vyprávění o jejich dosavadních životech se rozhodli, že tuto tradici znovu obnoví a dohodli se, že spolu začnou od této chvíle rybařit pravidelně.

Záhada na březích jezera

V jedno krásné teplé ráno, kdy spolu bratři rybařili už asi počtvrté, se stalo něco, co nikdo z nich nečekal. Oba byli velmi soustředěni na cukající se udici, a přehlédli, že v nedalekém křoví se něco hýbe. Všiml si toho až kolemjdoucí, který okolo jezera venčil svého psa. Okamžitě vytáhl fotoaparát, aby si přiblížil, co vlastně to ze křoví vykukuje, ale než stihl udělat víc snímků, vykřikl zděšením a fotoaparát upustil.

Ufo, nebo krvelačné zvíře

Co se doopravdy stalo v tento osudný den, nebylo nikdy pořádně objasněno. Jisté však je, že nebýt křiku kolemjdoucího, tak by nejspíš Mark ani Rodger nezjistili, že se na ně něco chystá zaútočit. Všichni tři se vylekali navzájem natolik, že nechali veškeré náčiní na svém místě a utekli pryč.

i

Až po několika hodinách, kdy se oba bratři uklidnili, se rozhodli na místo vydat zpět, aby zjistili, co že to pána se psem tolik vyděsilo. Na místě, kde venčil svého psa našli upuštěný fotoaparát a při shlédnutí prvního snímku jim doslova ztuhnul úsměv. Na fotografii byli oni dva jak rybaří a v pozadí za nimi z křoví vykukovali oči připomínající vetřelce. Jednalo se nejspíš o zmizelého krokodýla, který před pár dny nešťastnou náhodou utekl z nedaleké Zoo.

Šťastný konec

Mark na nic nečekal a okamžitě zavolal do Zoo, aby jim pověděl, co se stalo. Díky jeho popisu místa se později záchranářům podařilo ztraceného krokodýla dopadnout a dopravit zpět do Zoo. Zároveň také spolu s bratrem kontaktovali pána se psem, aby mu osobně poděkovali za záchranu svého života.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články