Zde najdete hned několik důvodů, proč je dobré spát v posteli se svým psem. Vybrali jsme jich pro vás celkem 7

Pokud váháte, zda si vzít svého psa k sobě do postele, zde najdete hned sedm důvodů, proč je to dobré. Třeba vás některý z nich přesvědčí.

                   

Brát si psa s sebou do postele nebo ne? To je věčné dilema pejskařů. Než si psa pořídí, tak jsou striktně rozhodnuti, že pejsek bude mít svůj vlastní pelíšek a za žádnou cenu si ho nevezmou k sobě do postele. Pak si štěňátko dovezou domu, a to najednou v noci teskní a vyje, a původní přesvědčení je rázem pryč. Je to ale v pořádku nebo platí, že pokud to dovolíte jednou, tak už psa ze své postele nikdy nevyženete?


7 důvodů, proč spát se svým psem

Pomineme-li, že pejsek není zrovna čerstvě vykoupaný a pouští chlupy, zde najdete hned 7 důvodů, které se přiklání k tomu, že brát si psa k sobě do postele je v pořádku:


1) Psi uvolňují stres

Pokud trpíte úzkostmi a býváte často vystresovaní, pes vám od těchto potíží pomůže. Stačí se k němu v noci přitulit a ucítit jeho klid, a napětí je pryč. Budete spát klidně jako miminko.

i


2) Poskytují ochranu

Hodně lidí si pořizuje psa i z důvodu, aby jim hlídal dům, především pak v noci. Studie ukázaly, že pokud tito lidé se svým psem i spí, cítí se o to bezpečněji a lépe se jim usíná.

i


3) Psi vás udržují v teple

Pokud vám bývá v noci zima, vezměte si do postele svého chlupáče. Svou vyšší tělesnou teplotou vás okamžitě zahřeje a ještě se budete cítit jako v bavlnce. A jako bonus ušetříte na topení.

i


4) Milují pozornost

Ne nadarmo se říká, že pes je nejvěrnější a nejlepší přítel člověka. I psi totiž milují mazlení, a pokud jim dovolíte skočit do vaší postele, budou vám za to neskonale vděčni. Na oplátku se k vám budou tulit celou noc.

i


5) Psi jsou uklidňující

Jak již bylo řečeno výše, psi poskytují pocit bezpečí. Jedna vědecká studie dokonce ukázala, že lidé, kteří spí se svým psem, netrpí nespavostí a spí klidně celou noc.

i


6) Jsou prospěšní pro náš mozek

Bylo dokázáno, že dotýkání se domácích zvířat zvyšuje hladinu oxytocinu v těle. Oxytocin zvyšuje pocity uvolnění, důvěry a psychické stability. Jeho uvolňování je tedy prospěšné pro naše duševní zdraví a psychickou pohodu. Tím pádem i pro správnou činnost našeho mozku.

i


7) Působí jako antidepresivum

Pokud nemáte zrovna nejrůžovější období, pes vám určitě zlepší náladu. Už jen jeho hlazení a mazlení se s ním působí na člověka jako antidepresivum. Mluvte k němu i přesto, že vám neodpoví. Psi mají dokonalou schopnost naslouchat a vy se tím uvolníte a zapomenete na chvíli na vše špatné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články