Chlapec si stěžoval na bolest znaménka na paži – o několik hodin později skončil v nemocnici

Pravděpodobně každý z nás se narodil s nějakým znaménkem na těle, minimálně s tím mateřským. Občas se ale objeví znaménka, která mohou věstit něco špatného.

Muž s vyrážkou na hrudi i Zdroj: Depositphotos
                   

Logan Pergola je úplně obyčejný patnáctiletý chlapec, který se nedávno přestěhoval se svou rodinou na Floridu. Má velké srdce a tak se přihlásil k dobrovolnické práci ve městě jménem Zephyrhills. Dobrovolničit měl ve zvyku už od svých 10 let, takže ať už ho čekalo cokoliv, byl připraven. Tentokrát bylo jeho prací sběr spadaných větví a listí ze stromu. Chodil po ulici, sbíral popadané větvě a najednou ucítil, jako by ho něco štíplo na paži. Moc o tom nepřemýšlel a štípanci nevěnoval příliš pozornosti. Vše se ale změnilo o několik hodin později.

Záhadné štípnutí

Ono štípnutí mladík ze začátku nepokládal za důležité. Moc nad ním nepřemýšlel a dále se věnoval práci. Později však ucítil nepříjemné pálení a na zápěstí se mu začala objevovat mřížkovitá vyrážka. V ten moment věděl, že musí začít jednat a proto o ní řekl své matce. Andrea Pergolová, matka chlapce, okamžitě zareagovala, vyrážku umyla a následně na ni nanesla česnek. Jde o bylinný lék, který se často používá k vytahování toxinů z těla. Nezdálo se však, že by to Loganovi pomohlo, protože se mu vyrážka rozšířila na hrudník a trpěl nesnesitelnou, palčivou bolestí.

Pak se to stalo

Během několika desítek minut se mu udělalo špatně. Nemohl stát na nohou, točila se mu hlava, byl bledý a nemohl se na nic soustředit. Loganův dědeček se nakonec podíval na jeho kousnutí a zjistil, že jde o kousnutí housenky. Andrea okamžitě pochopila, že musí jet se svým synem do nemocnice. „Zjistili jsme, že tato konkrétní housenka má na sobě jedovaté chlupy a jedovaté žlázy,“ řekla. Logan byl přijat do nemocnice a rychle dostal intravenózní léčbu, Benadryl, Prednison a léky na nevolnost a po třech hodinách se Logan probudil a byl mimo nebezpečí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články