Lidé si myslí, že slavní a bohatí lidé nemají v životě žádné problémy, ale to je velký omyl. Tento miliardář byl totiž nalezen mrtev ve své kanceláři.
Americký miliardář Thomas Lee byl nalezen mrtev. Zemřel ve věku 78 let na následky střelby ze zbraně ve své kanceláři. Zatím všechny důkazy směřují k závěru, že spáchal sebevraždu. Jeho rodina již vydala prohlášení, ve kterém detailně popisuje svůj smutek nad jeho smrtí. Jeho majetek je, dle časopisu Forbes, odhadován na hodnotu 2 miliard dolarů (zhruba 700 miliard korun). Byl velmi znám svou filantropickou činností a oddaností své rodině a přátelům. Uměl velmi dobře investovat, pouze investice do času mu nějak nevyšla.
Výborný stratég a investor
Thomas Lee začal s investicemi v roce 1974, s vkladem 150 000 dolarů (asi 3,02 milionů korun), které zdědil po příbuzných. Ihned se mi začalo dařit, a to nejen proto, že absolvoval prestižní Harvard. Uměl myslet dopředu, uvědomoval si, že svět bude za deset let někde úplně jinde, co se technologií a celkového stylu života týče. Navíc se nebál riskovat, což je pro nové investory a podnikatele velmi důležité, strach je totiž úhlavní nepřítel všech lidí, pohybující se v této sféře. Je považován za jednoho z prvních průzkumníků private equity a hlavně pákových investic.
V roce 1992 koupil nápojovou společnost Snapple a o dva roky později ji prodal společnosti Quaker Oats, za 1,7 miliard dolarů (více jak 32 miliard korun). Což bylo zhruba 32krát více, než jaká byla její původní hodnota. Velmi známé byly u muže filantropické aktivity. Například v roce 1996 věnoval své alma mater Harvardské univerzitě, částka činila zhruba 22 milionů dolarů (zhruba 481 milionů korun). Z toho část byla použita na finanční podporu studentů. Sám si zakládal na kvalitním vzdělávání a chtěl ho všem lidem umožnit.
Obětavý a milý člověk
Ráno dne 23. února 2023 byl Thomas Lee nalezen mrtvý ve své kanceláři. Příčinnou úmrtí byla střelba ze zbraně, vše ukazuje na sebevraždu. Rodina vydala prohlášení, ve kterém detailně popisuje celou situaci. Rodinný přítel a mluvčí řekl: „Zatímco ho svět znal jako průkopníka private equity a úspěšného obchodníka, my jsme ho znali jako oddaného manžela, otce, dědečka, bratra, přítele a filantropa. Vždy upřednostňoval potřeby druhých před svými vlastními.“ Jeho rodina může pouze doufat, že ho k tomu dovedlo vlastní rozhodnutí, a ne někdo jiný.