Po dlouhé nemoci zemřel známý kytarista, člen rokenrolové síně slávy a držitel několika cen Grammy

Další hvězda hudebního nebe vyhasla. Zemřel uznávaný kytarista, který získal několik cen Grammy a byl uveden do rokenrolové síně slávy.

 

ležící rudé růže
                   

Ve věku 78 let zemřel jeden z nejlepších kytaristů všech dob, Brit Jeff Beck. Jeho úmrtí bylo oznámeno jeho agenty na sociální síti Twitter, od té doby se pod příspěvkem množí komentáře s kondolencemi. Kde zemřel ale není zatím nijak objasněné, jeho rodina zatím nic dalšího neoznámila. Je označován jako jeden z nejlepších a nejvlivnějších kytaristů všech dob, posouval hranice hudby, některé žánry dokonce i sám vytvořil. Miloval hudební experimenty. Jeho vášní byla motorová vozidla hot rods, kterých několik i sám vlastnil.

Posouval hranice hudby

Beck byl známý svým posouváním hranic hudby. Miloval blues, ze kterého udělal rock blues. Dále byl milovníkem jazzu, heavy metalu a nepohrdl ani elektronickou hudbou. Tato multižánrovost ale nebyla vždy výhodou, byl celkem oříšek zařadit jej do nějakého žánru. Na druhou stranu ho tato schopnost dostala až do rokenrolové síně slávy a na podium, kde si několikrát přebíral ceny Grammy. Zvláštní je, že začínal společně s Ericem Claptonem a Jimmy Pagem, ve skupině The Yardbrids. Ale na rozdíl od nich, on nikdy nedosáhl takové popularity, jako ti dva.

jeff beck hraje na kytaru iZdroj fotografie: Unsplash

Zemřel na bakteriální meningitidu. Tou, podle všeho, trpěl už pár týdnů. Jeho agenti to oznámili na sociální síti Twitter s textem: „Budeš nám chybět.“ Mezitím se v komentářích strhla lavina. „Smrtí Jeffa Becka jsme ztratili úžasného muže a jednoho z největších kytaristů na světě. Bude nám všem moc chybět,“ píše jeho dlouholetý kamarád Mick Jagger. Ozzy Osbourne píše: Jaká strašná ztráta pro jeho rodinu, přátele a mnoho fanoušků. Bylo mi velkou ctí poznat Jeffa a neuvěřitelnou ctí ho nechat hrát na mém posledním albu.“

Méně úspěšný jak kolegové

Velmi rád se při hraní dostával tam, kam lidé nechtěli chodit, například psycho rock či rock jazz. Ačkoliv nebyl tak moc úspěšný, jako jeho kolegové, i tak si zaslouží úctu a respekt. V osobním životě byl vegetarián a velmi aktivní, miloval a sbíral vozidla hot rods. Pracoval až do konce svého života, v nahrávacím studiu byl ještě den před onemocněním, těšil se, až se k nahrávce opět vrátí a dopiluje ji k dokonalosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články