Zákazníci nevěřili, že se něco takového děje, chléb je stál více než 24 000 Kč. Teď si z toho dělají legraci a baví tím internet

Inflace hýbe s cenami potravin, elektřiny či benzínu. Ale potraviny nakupujeme týdně, a když vás chleba stojí celou výplatu, není to úplně ideální.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

V Dánsku o tom ví své. Po dlouhém pracovním dni šla jedna žena na běžný nákup do obchodního řetězce Lidl. Tam nakoupila vše, co potřebovala, ovoce, zeleninu, mléko, sýr, jogurty a v neposlední řadě i pečivo. Konkrétně to byl chleba, který se nazývá „Dinkelbursche“. Ačkoliv nevíme, kolik tento chleba normálně stojí a ani jeho gramáž, jeho cena byla velmi za čárou. Během placení vzala prodavačka chleba a okamžitě s ním odešla. Žena nechápala, co se děje, dokud se nepodívala, kolik má ve skutečnosti platit.

Virální hit internetu

Pokladna to říkala jasně, chléb stál za 7500 DKK, což je zhruba 24 tisíc korun. Když prodavačka zmizela společně s chlebem a žena zjistila, co se stalo, upřímně jí to po dlouhém dni rozesmálo. Nemohla uvěřit svým očím, že by mohla za koupi obyčejného chleba platit přes polovinu své měsíční výplaty. Okamžitě si tu cenu vyfotila a za hlasitého smíchu to poslala svým přátelům a rodině. Ti z toho měli také legraci, i když podstatně menší než sama odesílatelka. Na jejich popud to ale nasdílela na sociální sítě, kde se z toho stal virální hit.

Internet se tím skutečně bavil. Považoval za neuvěřitelné, jakou chybu se podařilo udělat. Ale žena tím nechtěla jen pobavit internet, nýbrž i upozornit na to, že i takové chyby se stávají. Ačkoliv jsou stále některé chyby přehlíženy, protože se nám nezdají důležité. A taky chce upozornit na to, aby si lidé kontrolovali své účtenky z nákupů, jestli jim vše sedí tak, jak má. Nikdy, totiž nevíte, kdy vás jeden obyčejná nákup bude stát celou vaši měsíční výplatu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články