Po příchodu domů z párty našla žena v tašce podivné zařízení. Nyní chce všechny varovat před možným nebezpečím

Po vydařeném večírku se žena probudila a podívala se do kabelky, kterou měla předtím na sobě. Našla v ní předmět, který ji v žádném případě nepatřil.

různobarevná vzorovaná kabelka
                   

Svoboda v dnešní době přináší spoustu možností, ale i možná nebezpečí v jejím omezování. Lidé se mohou během krátké doby pohybovat, kdekoliv se jim zlíbí, bavit se s přáteli, navazovat kontakty. Nikdy by ale neměli přestat myslet na své bezpečí. Uživatelka sociální sítě TikToku Sheridan Ellis natočila krátké video, aby všechny upozornila, jak snadné je v dnešní době dostat se do maléru.

Podivný bílý přívěšek

Ve svém videu sdílí, že se jí jednoho rána stála podivná věc. Večer předtím byla zrovna s přáteli ve městě na večeři. Po strávené noci si druhý den kontrolovala tašku, kterou měla sebou. A našla v ní podivný předmět – bílý přívěšek, velikosti do dlaně, s otvorem v rohu na kraji. „Pokud nevíte, co to je, je to sledovací zařízení. Sledovací čip, který lidé nosí na klíčích a podobně,“ šokovala ostatní uživatele.

Nová hrozba odhalena

Zařízení funguje tak, že se připne na klíče a pomocí aplikace v telefonu můžete sledovat, kde jsou klíče aktuálně k nalezení. Stejně tak ale můžete sledovat pohyb čehokoliv nebo kohokoliv jiného. Sheridan zdůrazňuje, že se v žádném případě nejedná o její předmět, který by si do tašky omylem dala. Nevím, jak to skončilo v mé tašce,“ přiznává. Okamžitě z něj vyndala baterii. Zároveň se rozhodla, že na policii nepůjde, protože bohužel neví, kde a kdy ji neznámá osoba sledovač do kabelky mohla dát.  

@sheridanellis

Check your purses …🥴 #fyp #psa #forwhatitsworth #safety

♬ good 4 u – Olivia Rodrigo

Zkontrolujte si své peněženky, nabádá Sheridan

Sheridan se na tuto hrozbu rozhodla upozornit pomocí videa. Doufá, že se rozšíří mezi co nejvíce lidí a nabádá je, aby si dali větší pozor na sebe a na své věci, když se jdou bavit do města. Dle komentářů pod videem nemělo spoustu uživatelů o existenci takových sledovacích čipů ani ponětí. A vůbec by je nenapadlo kontrolovat si věci po příchodu domů. Video má v tuto dobu již přes 1,2 miliónů shlédnutí. Účel, za kterým bylo pořízeno, proto plní beze zbytku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Bohumila Kočvarová

Zobrazit další články