Jednatřicetiletá žena chtěla do letadla nastoupit se zakázaným předmětem. Kvůli tomu neodletěla, a ještě jí hrozí pokuta

Kvůli tomu, že chtěla do letadla nastoupit s mosaznými klouby, jí nebylo povoleno odletět. Za porušení zákazu jí dokonce hrozí pokuta.

letadlo letí mezi mraky i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Již po mnoho let je mezi lidmi velice oblíbené cestování letadlem. Říká se, že se jedná o nejbezpečnější druh dopravy osob. Pokud se ale člověk rozhodne tímto dopravním prostředkem cestovat, měl by se seznámit s letovými a bezpečnostními informacemi. Před nástupem do letadla je totiž nutné projít bezpečnostní kontrolou, která zajišťuje bezpečí cestujících a také zamezuje přepravě nebezpečných věcí. Právě tu našli v příručním zavazadle cestující na letišti v Poznani.

Je třeba znát povolené a zakázané předměty

Různé aerolinky mohou mít odlišné bezpečnostní pokyny, ale převážně jsou tyto informace totožné. Je stanoven seznam povolených a zakázaných věcí, které se mohou či nemohou nacházet v odbaveném nebo příručním zavazadle. To odbaveném například nesmí obsahovat pyrotechniku, paralyzéry, spreje, lithiové baterie a v dnešní době hojně používané powerbanky.

Mezi zakázané předměty v příručním zavazadle patří například zbraně, nože, výbušniny, jedy, chemikálie, hořlaviny, žíraviny, dokonce i skalpely, žiletky, hokejky, pádla, a další věci, kterým by mohl být napaden kdokoli na palubě. Úkolem pracovníků letiště je kontrolovat pomocí rentgenu každé palubní zavazadlo, a v případě podezření na porušení zákazu, musí letištní stráž okamžitě jednat, aby se zabránilo možnému hrozícímu nebezpečí.

I přes zákaz převážela pomůcku k boji

Když jednatřicetiletá žena procházela na letišti v Poznani bezpečnostní kontrolou, aby mohla odcestovat do Bruselu, zaměstnanec sedící za rentgenem objevil na obrazovce podezřelý předmět. Jak bylo poté zjištěno, jednalo se o mosazné klouby. Okamžitě tedy kontaktoval stráž, která tuto cestující odvedla do výslechové místnosti. Zde žena řekla, že je to její majetek, který nosí kvůli sebeobraně a nechtěla se tohoto předmětu vzdát.

žena sedí na kufru na letišti iZdroj fotografie: Pexels

Strážníci ale mosazné klouby zajistili, protože zjistili, že paní neměla povolení k jejich držení a vývozu mimo zemi. Navíc to, že žena přicestovala z Německa do Polska s touto nebezpečnou věcí, bylo také bráno jako porušení zákazu. Z toho důvodu této paní hrozí vysoká pokuta. Nakonec nebylo ženě umožněno nastoupit do letadla, takže po dokončení všech dokumentačních procedur musela opustit letiště.

Přesně takovéto situace ukazují, že někteří lidé nedodržují předpisy o bezpečnosti letectví. Cestujícím, kteří je nebudou dodržovat, hrozí vysoké pokuty a v některých horších případech i vězení. Před odjezdem se proto vyplatí seznámit se s informacemi o povolených a zakázaných předmětech v příručních a odbavených zavazadlech. Vyhnete se tak nepříjemným komplikacím během cestování.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články