Žena nosila náhrdelník po matce přes 25 let, ale nikdy si nevšimla, co bylo ukryto v jeho středu

Tato žena to v životě neměla lehké, matka ji opustila a její otec si našel novou ženu, která ji neměla v lásce. Ke konci života se na ni ale usmálo štěstí.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Když se Anna probrala, ležela na zemi a nechápala, co se stalo. Rychle se ohlédla za sebe, kromě lidí, co jí běželi na pomoc, tam stálo ještě auto, před kterým uhýbala na svém kole, následkem čehož upadla. Když ovšem uviděla, že se jí rozbil náhrdelník, který ji odkázala její matka, chtěla plakat, dokud neuviděla, že z něj něco vypadlo.

Z chudé rodiny

Anna se narodila do chudé rodiny, která žila ve městě kde kvalita života závisela na financích. Její rodiče neměli peníze. Nedostatek peněz měl negativní vliv na vztah jejích rodičů. Otec John jí chtěl dopřát kvalitní život, plný radosti a trávit s ní volný čas. Matka Dorothy byl jeho přesný opak, k Anně se chovala chladně. John se cítil bezmocný, nenáviděl chování své manželky, ačkoliv ji velmi miloval a doufal, že tento stav nepotrvá dlouho.

iZdroj fotografie: Unsplash

To se bohužel velmi mýlil. Jednoho rána se vzbudil a nemohl najít svou manželku. Hledal všude, společně s dcerou, ale Dorothy nebyla k nalezení. Ptali se po okolí, jestli ji někdo náhodou neviděl. Jeden soused si na něco vzpomněl. Přicházel domů okolo jedné hodiny ráno a asi o půl hodiny později uviděl odjíždět Dorothy v luxusním autě. Bohužel si nezapsal SPZ auta ani jeho značku, a tak policie nemohla začít vyšetřovat na plno.

Nečekaná zpráva            

Po několika týdnech jim přistál v poštovní schránce dopis. Tam stálo, že Dorothea vysvětlila důvod, proč opustila svou rodinu, zamilovala se do jiného muže, který byl ke všemu bohatší než John. Když se z této zprávy vzpamatoval, uvědomil si, že dopis nebyl napsaný jeho ženou. S tímto šel na policii, ale nedostal odpověď, kterou čekal. Policie případ uzavřela se slovy, že by to dávalo smysl, proč jeho žena utekla.

iZdroj fotografie: Unsplash

To se Johnovi nelíbilo a hledal dál, ale už neměl žádné volno, ve kterém by mohl svou ženu hledat. Musel se postarat o malou Annu a uvědomil si, že nemá na vybranou. Smířil se s tím, že ho opustila a snažil se přesvědčit sám sebe, že dopis je pravdivý. Postupem času začali oba dva zapomínat, a když na ni zapomněli úplně, chopila se Johna jiná žena.

Nová maminka

Annin otec se zamiloval do mladé ženy. Netrvalo dlouho a začali spolu trávit více času a jejich vztah vzkvétal. John si rozuměl s jejím synem, to samé se ovšem nedalo říct o jeho přítelkyni a Anně. Žena viděla dceru jako překážku ve vlastním životě. John trávil čas mimo domov a hádky mezi jeho přítelkyní a dcerou obvykle končili Anniným pláčem. Chtěla to svému otci říct, ale nechtěla jeho spokojený vztah zničit.

iZdroj fotografie: Unsplash

Bylo jí 15 let, když zjistila, že její matka zemřela. Ačkoli si na ní moc nepamatovala, kvůli hroznému vztahu s macechou se Anna rozplakala. Pošťák ji přivezl baliček, kde jí matka odkazovala pár věcí. Z balíčku vytáhla náhrdelník, který vzala do klenotnictví, kde se dozvěděla, že je vyroben z levných kovů a skla. Až na malý diamant.

Nový začátek

Klenotník od ní diamant koupil a ona mohla začít nový život. Po uhození přímo před otcem macechou si sbalila věci a ještě té noci utekla. Noc přečkala v parku a ráno nasedla na autobus a jela co nejdál. Našla si práci jako servírka a pronajala si malý byt. V podniku, kde pracovala, se seznámila s kuchařem, se kterým po několika odmítnutí začala chodit.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nastěhovali se k sobě, vzali se a měli děti. Nastěhovali se do většího domu a našla balík od její matky. Náhrdelník si vzala na sebe, aby uctila její památku. Nesundala jej, dokud ji sám nespadl v den oné nehody. Řidič ztratil kontrolu nad volantem a ona na kole, snažící se uhnout, upadla. Nebyla zraněná, ale matčin náhrdelník byl na rozbitý. I když měla v očích slzy, tak si všimla malého klíčku.

Nečekané dědictví

Nevěděla, k čemu je. Ale pak si to uvědomila, matka jí odkázala ještě rám s jejím obrazem. Na něm nebylo nic, jen číslice. To už ovšem začal chápat její manžel Thomas, čísla byly souřadnice, kam se snažila matka Annu dovézt. Byla banka v nedalekém městě. Sbalili kufry a odjeli tam. V bance jim ukázala klíč a řekla své jméno. Výsledek ukazoval, že tam byla rezerva na jméno Anna. 

iZdroj fotografie: Unsplash

Úředník oba manžele uvedl do sejfu. Uvnitř byli kartonové krabice a dopis pro Annu. Tam jí matka všechno vysvětlila, že Annin otec byl k ní násilný a že na ní byl vyvíjen tlak, ohledně výchovy. Nový muž jí sliboval, že jí pomůže dostat Annu k ní, aby mohly žít spolu, ale muž neměl v úmyslu ji hledat. Za těchto okolností ukradla jeho peníze a plánovala útěk. Sama jí poslala balíček a lhala o vlastní smrti.

Plán vyšel

Plán Dorothee vyšel, peněz se nikdo nedotkl. Manželé všechny peníze věnovali na dobročinné účely a po letech jim z banky přišla další zpráva. Tentokrát to byly souřadnice hrobu, kde byla pohřbená Dorothea. Anna tam jela s Thomasem a zůstali tam přes hodinu, ale než se vydali domů, tak Anna slíbila, že tam budou jezdit alespoň jednou ročně, na narozeniny svojí matky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články