Žena odmítla opustit psa v jeho posledních chvílích. Držela ho v náruči, když umíral na vážnou nemoc

Tento pes si v životě prošel spoustou nelehkých věcí. Žil osaměle, ale když přišly jeho poslední chvíle, strávil je v náruči obětavé ženy, která ho odmítla opustit.

                   

Na světě existuje mnoho organizací, které se zabývají pomoci opuštěným zvířatům. Psi a kočky, kteří dlouhé léta žili na ulici, díky nim nalézají nové domovy a potřebnou péči. Ne každý takovýto příběh ale skončí dobře. Tento pes byl zachráněn z ulice, ale přes všechnu snahu svůj boj prohrál.

Žena mu to viděla v očích

Pejska Watsona zachránila z ulice dobrovolnická organizace Speranza Animal Rescue. Zakladatelka této charity, paní Janine Guido řekla: „První, čeho jsem si na tomto psovi všimla, byly jeho oči. Vypadal hrozně vyčerpaně – jako by byl připraven vzdát svůj boj na místě. Bylo to velmi neobvyklé a zaskočilo mě to. Byli jsme pro něj ale připraveni udělat maximum.“

i

Měl vážnou diagnózu

Watson byl nalezen náhodným kolemjdoucím v parku ve Filadelfii. Šlo o mladého studenta, který byl vyděšen tím, v jak špatném stavu pes byl. Ihned zkontaktoval místní veterinu a psa tam přivezl. Odtud se Watson dostal do útulku, který vlastnila charitativní organizace. Už u veterináře se ovšem ukázalo, že psa trápí vážná nemoc.

i

Všechno bylo jen otázkou času

Vše se seběhlo velmi rychle. Veterinář zjistil, že Watson má na zadní noze velký rakovinový nádor, jehož léčba by byla extrémně složitá. Janine hned věděla, že je zle. Večer odmítla odjet z útulku domů, protože chtěla tuto noc strávit po boku Watsona. „Měla jsem pocit, že další den to už nebude dobré. Nechtěla jsem ho nechat samotného. Ne, když mě nejvíc potřeboval. Zůstala jsem s ním v útulku celou noc.“

i

Pes usínal v jejím objetí

Janine rychle posbírala velkou hromadu přikrývek a polštářů a vydala se do prádelny, aby měli s Watsonem klid od ostatních zvířat v útulku. Lehla si k nebohému psovi na zem, pevně ho objala a celou noc ho držela. Později řekla, že celý večer plakala a v slzách se také druhý den ráno probudila. Watsona jí bylo neskutečně líto.

i

Příběh neskončil šťastně

Když se Watson druhý den probudil, byl extrémně vyčerpaný a nic nejedl ani nepil. O pár hodin později bohužel zemřel. „Jsem tak moc vděčná, že jsem ho mohla pevně držet v náruči během jeho poslední noci. Říkala jsem mu, jak moc je milován – a že na jeho životě záleží. Srdce mi puká, ale nic bych neměnila. Watson by trpěl a léčba by byla složitá. Takto odešel v klidu a v bezpečí mé náruče.

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články