Vždy, když jede taxíkem, nechá na skle otisk svého prstu. Zjistěte, proč to žena dělá

Tato žena se při každé jízdě v taxíku dotkne prstem skla bočního okénka. A nejen to. Ve svém videu prozrazuje, co tento zvláštní rituál doopravdy znamená.

otisk prstu na sklo taxíku
                   

V dnešní době je taxi služba hojně využívána coby rychlý a spolehlivý druh dopravy. Zvlášť u žen však může použití taxi služby vyvolávat určité obavy o svoji bezpečnost, především pokud cestují v nočních hodinách. Uživatelka TikToku Brennalina natočila krátké video, ve kterém sdílí doporučení, co vždy máte v taxíku udělat, abyste tím zvýšili svoji bezpečnost. Její rady Vás pravděpodobně překvapí.

Otisknout prst a upustit vlas

Brennalina doporučuje, abyste vždy při cestě taxíkem po sobě zanechali určitou formu stopy kvůli snadnější identifikaci DNA. Prakticky to znamená, že tato žena při každé jízdě v taxíku upustí svůj vlas na sedadlo a otiskne prst na sklo okénka. Její video se stalo rychle populární a spustilo lavinu komentářů, které tento trik hodnotily jako zatraceně vychytaný. Na druhou stranu, někteří uživatelé vyjádřili smutek nad tím, proč je dobré toto doporučení dodržet.

Buďte obezřetní a vnímaví

Tento tip ale není jediný, který Vám může při cestování taxíkem pomoci. Obecné doporučení je být během cesty všímavý a v podstatě naslouchat intuici. Reagujte, pokud se Vám během jízdy zdá na řidiči cokoliv podezřelého. Mluví k vám váš vnitřní hlas, který se vždy aktivuje ve stresových nebo životu ohrožujících situacích. Nikdy jej neignoruje a naslouchejte mu. V taxi si také vždy sedejte na zadní sedadlo. Udržíte si tím od řidiče odstup a budete mít větší prostor pro případné manévrování.

taxíky ve velkoměstě i

Využívejte aplikace v telefonu

Zavolání taxislužby přes aplikaci je další věc, která Vám pomůže cestovat bezpečně. Pokud ji budete využívat, máte svoji bezpečnost více pod kontrolou. Ještě předtím, než k Vám řidič taxislužby přijede, budete znát jeho jméno, fotografii i registrační značku auta. V aplikaci pak máte možnost jediným stiskem tlačítka přivolat buď společnost, která taxi službu provozuje nebo tísňovou linku. Vy naopak můžete Vaši cestu a informace o ní sdílet s různými osobami, které budou mít přehled, kde zrovna se nacházíte.

Informujte své blízké

Pokud nejste příznivcem moderních aplikací, můžete o své cestě informovat svoje blízké klasickým způsobem – telefonickým hovorem, sms zprávou, a sdělit jim stejné údaje, jako by to za Vás udělala aplikace. Další možností je nechat se k taxíku někým doprovodit, a zároveň nechat se další osobou vyzvednout. Pamatujte si, že Vaše zdraví a bezpečí je vždy na prvním místě. Proto přehnaná starostlivost a obezřetnost je tisíckrát lepší laxní přístup a ignorace.

Video uživatelky Brennaliny si můžete prohlédnout zde:

@brennalina

Ladies amirite #lovebeingawoman #fyp

♬ these videos are adorable – 🪶starling
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Bohumila Kočvarová

Zobrazit další články