Muž vyhodil svou ženu a děti na ulici. Ona se ale nevzdala a postavila pro sebe a své děti nový dům vlastníma rukama

Když ženu s dětmi vyhodil její manžel z domu, byla v koncích, ale nevzdala se. Příběh tvrdohlavé a pečující matky je na internetu velmi populární. A není tedy divu.

žena dřevo sluchátka
                   

Láska bývá někdy vrtkavá. Své o tom ví i Charlotte Sapwellová. Když poznala svého muže, zamilovala se a myslela si, že to ten pravý. Ani ve snu si nedokázala představit, že by se jejich vztah mohl rozpadnout. Obzvláště tak rychle. Ve 27 letech zůstala sama s dětmi a její život vypadal jako noční můra. Její bývalý manžel ji i jejich děti připravil o domov, přestože věděl, že žena má dostatek finančních prostředků na koupi nového.

Ženská síla a odhodlání

Charlotte se ale nevzdala, byla totiž silnější, než by si kdo dokázal představit. Její kroky nemířily do banky pro vysoké úvěry ani nepožádala nikoho ze svých blízkých o pomoc. Místo toho se odhodlaně rozhodla postavit sobě a svým dětem dům o rozloze 18 metrů čtverečních z vyčleněných prostředků. Jako stavební pozemek využila dědečkův dvůr, který jí nabídl. Protože to byla kritická situace, musela učinit důležitá rozhodnutí.

domek zvenku i

Na pozemku Charlottina dědečka stál pouze jeho starý dům a tak ji napadlo si postavit vedle něj nový, malý domek. Protože její dědeček pracoval celý život jako truhlář, má mnoho zkušeností a rád se o ně s Charlotte podělil. Studoval stavební proces a naučil se pracovat s různými stavebními materiály. Stavba toho domu se stala jejich absolutním zájmem. Zpočátku sice byla skeptická, ale měla dobrý motiv se nevzdat. Totiž blaho jejích dětí.

malý domek uvnitř i

Život v malém domě

Charlotte se s pomocí jejího dědečka podařilo postavit domek za necelých šest měsíců. Kompletní stavba jí stála jen 13 000 dolarů ( 287 000 Kč). To je opravdu nízkorozpočtový dům. Charlotte se svěřila, že si opravdu užívá život v tak malém domě, protože nikdy nechtěla mít velké jmění. Až splatí svůj dluh dědečkovi, dala si za cíl postavit ještě jeden takhle malý domek.

pokojík pro děti v malém domku i

Charlottina práce je opravdu úžasná, stejně jako její příběh. Je známo, že žena pro své děti udělá cokoliv a tento domek je toho důkazem. Svou sílou a odhodláním může inspirovat nejen ženy po celém světě. Její originální dům může být inspirací pro všechny, kdo by si chtěl postavit dům jednoduše a za nízké náklady. Charlotte i jejím dětem se snad žije klidně a spokojeně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články