Chtěli ji po 12 letech odpojit od přístrojů: Těsně před tím se probudila a řekla šokující slova

Žena byla v kómatu více než 12 let, když se její rodina rozhodla, že je čas odpojit ji od přístrojů. Pár minut předtím, než bylo rozhodnutí zrealizováno, stalo se něco šokujícího.

Pacientka v komatu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kóma je děsivá zkušenost nejen pro člověka, který si kómatem projde, ale také pro jeho rodinu. Náročná a nákladná péče, neustálé čekání na zázrak. Čím větší je víra a naděje, tím déle rodina pacienta doufá, že se opět vrátí k životu. Jenže čím delší toto čekání je, tím menší je poté naděje. Nepomáhá ani vědomí, že pacient se může cítit vězněm ve vlastním těle, neslyší a není schopen dát najevo známky života. S touto děsivou zkušeností se rodina dnešního příběhu potýkala 12 let. Pak přišel moment, kdy se rozhodla k razantnímu kroku.

Chtěli ji odpojit od přístrojů

Lyndee žila ve Phoenixu se svým manželem a synem Stevenem. Právě on ji našel ležet na podlaze v bezvědomí. Lyndee byla naživu, ale upadla do kómatu, o němž není známo, co ho způsobilo. Lyndee byla 12 let v kómatu a její blízcí ztratili naději, že se někdy probudí. Její mozek přestal pracovat a nereagovala na žádné podněty. Odpojení se zdálo být nejlepší možností. Celá Lyndeina rodina se s ní přišla rozloučit. Na samém konci přistoupil k lůžku její manžel. Rozčileně zašeptal Lyndee do ucha: „Proč nebojuješ, potřebuji tě.“ Pak se stalo něco neuvěřitelného.

Šokující událost

Poté, co jí její manžel zašeptal do ucha: „Proč nebojuješ, potřebuji tě,“ Lyndee se usmála. Několik sekund poté dokonce svému manželovi odpověděla: „Vždyť já přece bojuju!“ Sama ještě nevěděla, že to řekla nahlas. Měla totiž podle svých slov zkušenost, kdy během stavu v kómatu křičela, ale její hlas nevyšel a nikdo ji neslyšel. Člověk si může jen zkusit představit, jaká to byla chvíle pro přítomné. Celá rodina začala křičet radostí a okamžitě začali volat všem lékařům.

Pacient v komatu iZdroj fotografie: Depositphotos

Dnes žije znovu plnohodnotný život

Lyndee se nějakou dobu vzpamatovávala. Její stav nebyl nikdy vysvětlen. Není známo, čím byl způsoben ani co kóma přerušilo. Lyndee se však probudila a vyprávěla svůj příběh. Neví, jak dlouho byla při vědomí, ztrácela vědomí a znovu ho nabývala, když u ní někdo byl a mluvil na ni. Lyndee si byla vědoma, že ji chtějí odpojit. Měla strach a bojovala ze všech sil.

Dnes apeluje na rodiny, které mají své blízké v kómatu: „Mluvte s nimi, velmi to pomáhá, pravděpodobně uslyší vaše slova a ta jim dodají sílu bojovat.“

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články