Žena chtěla jenom spát, ale ventilátor jí v tom bránil, tak ho vypojila. Důsledek svého jednání však nedomyslela

Tolerance a trpělivost, základ každodenního chování lidí. Ale pohár občas přeteče, v té chvíli by se nikdo neměl bát říct si o pomoc.

držení rukou v nemocnici i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Hautun byla žena, která celý život tvrdě pracovala, jen aby uživila sebe a svých pět dětí. Díky své vytrvalosti je mohla poslat studovat na vysokou školu a platit jim různé pobyty a školní exkurze. V posledních pár letech ji trápilo několik zdravotních komplikací, včetně srdeční arytmie. Kvůli ní skončila v nemocnici na operaci. Ta se sice povedla, ovšem výběr pokojů už tak úspěšný nebyl, Hautun byla umístěna na pokoj s Hilal, ženou na dýchacích přístrojích, které ji udržovaly na životě. Hautun ovšem došla jednou trpělivost.

Bezvědomé jednání

Přístroj, ke kterému byla Hilal připojena, vydával neskutečné množství hluku. Opakovaně se snažila vyjednat přemístění na lepší pokoj, ale marně. Nikde nebylo volno. To ji přivádělo k šílenství, kvůli bolesti a psychice brala léky na uklidnění. Jednu noc to už nevydržela, vstala a přístroj vypnula. Ráno, když se probudila, bylo na pokoji rušno, Hilal zemřela. Mohlo za to nedostatečné okysličování mozku, za což mohlo vypnutí přístroje, které toto mělo zajistit. Žádný z lékařů nevěděl, jak se mohl ventilátor sám od sebe vypnout.

pacient na ventilátoru s lékařem i

Žena ze sebe zcela vyčerpaně dostala, že už to nemohla vydržet, že ji to dohánělo k šílenství. To všechny šokovalo a personál okamžitě kontaktoval její rodinu. „Maminka nemohla zavřít oko, protože ventilátor od ní, se kterým sdílela obývací pokoj, dělal příliš velký hluk. Znělo to jako traktor,“ říká její syn Ayden. Hautun byla zatčena, uvězněna a obviněna z pokusu o vraždu. „Moje matka pracovala přes 30 let jako toaletářka, vychovala pět dětí a nikdy neudělala nic špatného,“ připojují se i ostatní děti, které svou matku brání.

Nemohla nikomu ani rozumět

 „Byla vyčerpaná a užívala spoustu léků. Nechtěla ale ženě ublížit. Nyní je ve vězení jako stará, křehká žena s vážným srdečním onemocněním. Obávám se, že tam zemře. Neměla ponětí, co dělá.“ Její děti se jí snaží z vězení dostat, ale marně. Ničemu nepomáhá ani fakt, že žena, podle svých dětí, neumí mluvit německy, pouze turecky. Zatím se její rodina omluvila za utrpení, které jejich matka způsobila rodině 79leté Hilal a čekají na odpuštění.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články