Ženy jsou mentálně mnohem schopnější, dokazuje jedna studie. Podle ní by měly více odpočívat

I když po fyzické stránce vyhrávají muži, mentálně jsou na tom lépe ženy. Toto tvrzení dokazuje neurochirurgická studie, ženy to prý vyhrávají na celé čáře.

                   

Jistě si každý z vás pamatuje na noci, kdy jste se necítili dobře a šli za rodiči. V té chvíli byla maminka sázkou na jistotu, stačilo jí jenom zašeptat, „mami“, a hned byla vzhůru a věděla co dělat. Během toho, co vás vedla do jiného pokoje byla ale schopná přemýšlet o možných nemocech, o tom, kdo zůstane na nemocenské a jaké vám teď léky. Kdežto když jste museli z nouze jít k tatínkovi, nebyli jste schopni ho vzbudit ani ohňostrojem u hlavy. Teď nám to ovšem všechno dokazuje studie, ženy mají výkonnější mozek.

Ženám to lépe myslí

Podle studie neurochirurgů z Loughborough University mají ženy výkonnější mozek, umí dělat více věcí najednou v té nejvyšší kvalitě. Naopak muži dokážou udělat pouze jednu věc, na kterou se ale musí stoprocentně soustředit. Vedoucí výzkumu Jim Horn dokázal ženský multitasking tím, že dal několika ženám několik činností zároveň. Šlo o vaření, dělání nádobí, pomáhání dětem s úkoly a povídání si s maminkou po telefonu. To samé dostali zadáno i muži, naprosto stejné každodenní povinnosti.

iZdroj fotografie: Unsplash

Ženy mají zkrátka tendenci zvládnout více práce za kratší dobu za vysokou kvalitu. Naopak muži dokáží dělat pouze jednu věc, kvůli jejich pozornosti, a tak jim jejich práce trvala mnohem déle. Nemají totiž vyšší dělitelnost pozornosti, tudíž všechna jejich pozornost směřuje pouze na jednu činnost.  To ale není vše, dámské mozky potřebují více odpočinku, tedy spánku, alespoň osm hodin denně. Během spánku se jim ale otevře tzv. záložní režim, a to je ten důvod, proč jsou okamžitě v pozoru. Proto by si každá měla zítra přispat a nechat své muže, aby jim připravili snídani.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články