Otestujte si své pozorovací schopnosti a zjistěte, kolik čtverců se celkem nachází na obrázku

Velice zapeklitá hádanka na vás čeká po shlédnutí obrázku. Je třeba na něm totiž najít správný počet čtverců utvořených ze sirek.

otazník na tabuli i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Jediný způsob, jak udržet mozek bystrý, je pravidelně ho cvičit. Existuje samozřejmě mnoho způsobů, jak trénovat svou mysl. Nejběžnější jsou pravděpodobně křížovky, které se často vykytují v časopisech a novinách. Ale mnohem zábavnější jsou vizuální výzvy a optické klamy, které se v poslední době velmi hojně rozšířily na internetu. Jsou vzrušující, hravé a pomohou vám se odpojit od běžného hektického života. Uvolníte se u nich a díky nim se zbavíte napětí a starostí každého dne.

Je třeba se soustředit a mít klid

Na první pohled se vám může zdát, že tento typ cvičení zatěžuje vaši mysl. Přesto na rozdíl od zaměstnání a studia jsou vizuální výzvy spíše jako protažení nebo zahřátí našeho nejdůležitějšího orgánu, kterým je právě mozek. Nyní, abyste vyřešili tuto hádanku, se musíte co nejvíce soustředit. Řešení totiž není tak jednoduché a málokterému internetovému uživateli se podařilo najít správnou odpověď.

Naštěstí není stanoven žádný časový limit. Můžete tedy tomuto řešení věnovat veškerý čas, který potřebujete, abyste se pokusili najít správnou odpověď pomocí svého zraku a smyslu pro logiku. Zkuste se nevzdávat a nepodvádět. Nedívejte se tedy na řešení, dokud na něj nepřijdete sami. Pusťte se do této velmi zajímavé hádanky, která prověří váš postřeh, logické myšlení a celkovou schopnost řešit rébusy.

Najdete správné řešení?

Na obrázku níže můžete vidět sirky uspořádané do tvaru čtverců. Nyní je na vás, abyste přesně určili, kolik se tam takových čtverců opravdu nachází. Na první pohled se to zdá jako velmi snadný úkol. Ale pozor, ve skutečnosti to není tak jednoduché, jak to vypadá. Tím, že budete spěchat, pravděpodobně uděláte chybu. Abyste došli ke správnému řešení, musíte pečlivě spočítat políčka, aniž byste jakýkoli čtverec vynechali.

hádanka počet čtverečků sirky i

Tato hádanka vyžaduje velkou dávku trpělivosti, pozorování a pozornosti. Nenechte se tedy ničím rušit, nevšímejte si okolního shonu kolem sebe. Nejlépe se izolujte do tichého koutu, abyste na vyřešení měli opravdu klid. Pokud budete cítit, že jste připravení, zvesela se do toho můžete pustit a začít počítat. Jestliže máte hotovo a jste si jistí, že již další čtverce nenajdete, můžete si svou odpověď ověřit.

Jaká se správná odpověď?

Na obrázku se nachází celkem 16 čtverců, což je také správná odpověď na tuto hádanku. Došli jste ke stejnému výsledku, nebo jste jich našli méně? Je třeba si znovu uvědomit, že řešení této výzvy opravdu nebylo tak jednoduché. Pokud jste opravdu napočítali 16 kusů, gratulujeme, protože vaše kognitivní schopnosti jsou naprosto skvělé. Jestliže se vám to nepodařilo, nenechte se odradit a jen více trénujte na podobných hádankách, abyste se stále zlepšovali.

řešení hádanky počet čtverečků ze sirek i
Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články