Zkuste si tento jednoduchý oční test. Jste schopni za 10 sekund najít co nejvíce písmen „B“?

Tento zdánlivě jednoduchý oční test nezvládne každý. To ale vůbec nevadí, protože tím především procvičíte své oči.

                   

Na první pohled vidíme jen samé osmičky, pokud se ale podíváme jasněji, měli bychom být schopni detekovat i písmeno B, které je zde ukryto hned několikrát. Tento oční test není jen pouhá zábavná hra, ale procvičíme si tím své oči a zamezíme tím i ztrátě zraku. Říkáte, že je to nesmysl? Ale není, procvičování očí je stejně tak důležité, jako když cvičíte, abyste měli pevné tělo. Pojďme se o tom přesvědčit.

Najdete B za pouhých 10 sekund?

Zkuste si tento oční test. Schválně, zda jste schopni za pouhých 10 sekund najít písmeno B, které se na obrázku vyskytuje mezi osmičkami více jak jednou. Zdá se vám to jednoduché nebo je deset sekund málo? Zkuste se otestovat a pak si povíme, proč je procvičování očí tak důležité pro náš zrak.

i

Cvičení očí je prevencí proti ztrátě zraku

Pravidelné procvičování očí je stejně tak důležité jako cvičení jiných částí těla. V dnešní době, kdy už se prakticky neobejdeme bez počítače a mobilního telefonu, dochází velmi často k únavě očí, bolesti hlavy a migrénám. Je to způsobeno tím, že větší část dne trávíme zíráním do obrazovky a naše oči jsou tím velmi namáhané. Pokud zaznamenáte suchost očí, rozmazané vidění či bolest hlavy, vypněte na chvíli monitor a procvičte si své oči. Uvidíte, že dojde během chviličky ke zlepšení a pocítíte notnou dávku úlevy.

Jak tedy správně cvičit své oči?

Cvičení očí je ten nejlepší a zároveň nejlevnější způsob, jak předejít očnímu onemocnění a případné ztráty zraku. Je to velmi jednoduché a stačí na to pár minut denně:

i


1) Pozorujte předměty blízké i vzdálené

Podívejte se na předmět, který je blízko vás, upřete na něj svůj zrak po dobu 5 sekund a poté se zaměřte na stejně dlouhou dobu na předmět, který je od vás daleko, například na vzdálený strom. Toto cvičení opakujte 5x.


2) Kružte očima po i proti směru hodinových ručiček

Představte si pomyslný hodinový ciferník s ručičkami. Pomalu pohybujte očima, jako byste se dívali na všechny po sobě jdoucí číslice. Začnete tedy číslem 1 a skončíte číslem 12. To samé opakujte i v opačném směru. Pro úplné protažení očních svalů jsou dobré i cviky s jednotlivými číslicemi. Například se zaměříme na číslici 1 a s nádechem se na ni podíváme a s výdechem jdeme ještě hlouběji tímto směrem jakoby pod kost. Stejným způsobem cvičíme i s ostatními číslicemi.

i


3) Zaměřte pohled na jeden objekt mezi několika dalšími

K tomuto cvičení lehce poslouží právě náš oční test s písmenem B mezi čislicemi 8. Těchto testů ale existuje nespočet. Důležité je při nich vědět, že neslouží pouze pro trumfování se mezi přáteli, ale především pro procvičování našeho zraku a cvičení očí. Mimochodem, písmeno „B“ se na obrázku vyskytuje celkem 8x. Pokud jste jich ale nenašli osm, nezoufejte, alespoň jste udělali něco pro zdraví svých očí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články