Zkuste tyto 2 recepty, díky kterým rychle a účinně zhubnete. Zvládnete je sami doma

Pokud se nevejdete do svých oblíbených kalhot, návštěvy fitness centra vás děsí a slovo „dieta“ se vám nijak nezamlouvá, možná budete potěšeni. Zhubnout se totiž dá i bez námahy.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Najednou zjistíte, že už vám oblíbené džíny nepadnou tak, jak tomu bývalo. Ihned začnete hledat nejúčinnější diety a založíte si členství v posilovně. Dieta střídá dietu, v posilovně je pomalu peněz víc než na účtě v bance, ale uspokojivé výsledky nikde. Břišní tuk se drží zuby nehty a nechce se pustit. S tím je ale teď konec. Podívejte se, jaké jednoduché nápoje si připravovaly už naše babičky, aby samy měly plochá bříška. Oba recepty zvládnete sami doma a mají v sobě přísadu, kterou máte bez pochyby doma: jedlou sodu. 

Výhody jedlé sody

Jedlou sodu máme doma nejspíš všichni. Je součást kypřících prášků, šumivých tablet či hasících přístrojů. Výborně pohlcuje pachy, změkčuje vodu a v domácnosti jej využijete i při čištění, jelikož má dezinfekční účinky. Až se budete příště trápit s připáleným hrncem, zkuste sodu smíchat s přípravkem na mytí nádobí, zaručeně se připálenin zbavíte. Díky svému pH, které je zásadité, je soda používaná taktéž jako neutralizátor při poleptání kyselinou, nebo při pálení žáhy.

Soda je dále detoxikační a skvěle napomáhá trávení. Tím Vám pomůže rozpustit nežádoucí tuk v těle. Pokud seberete všechnu odvahu, a přeci jen do “fitka” zavítáte, pomůže Vám s výdrží, jelikož zneutralizuje kyselinu mléčnou, která se vytváří ve svalech, a proto zvládnete udělat mnohem více opakování, než normálně. Pro tento efekt vypijte sklenici vody smíchanou s trochou sody. Ale teď se již vrhněme na naše tajné recepty:    

Citronový drink

Ingredience:

1 lžička jedlé sody

½ šálku vody

Šťáva z citronu nebo grapefruitu

Nejprve smíchejte lžičku jedlé sody s polovinou sklenice vody a míchejte, dokud se nerozpustí. Poté přidejte citronovou nebo grapefruitovou šťávu. Pokud směs začne pěnit, nebojte se, je to normální! Pijte tento nápoj ráno na lačný žaludek a snídejte až o 20 minut později, aby směs stačila zapůsobit na organismus. Teto recept nepoužívejte déle, než dva týdny.

Citronová nebo grapefruitová šťáva bude mít za úkol zvýraznit účinek jedlé sody a urychlit tání tuků díky svým silným detoxikačním a antioxidačním vlastnostem. Vláknina, nazývaná pektin, Vás navíc zasytí a nebudete pociťovat potřebu moc jíst.

Octový drink

Ingredience:

½ lžičky jedlé sody

2 lžíce jablečného octa

1 šálek vod

Směs jedlé sody a jablečného octa nalijte do sklenice vody, abyste zmírnili kyselou chuť obou přísad. Soda s octem vytváří reakci, kdy se vytvoří bohatá pěna, nemusíte se ničeho bát. Tento tekutý zázrak pijte ráno před snídaní. Tento nápoj nekonzumujte déle, než dva týdny.

Jablečný ocet obsahuje kyselinu octovou a živiny, reguluje hladinu glukózy v krvi, snižuje chuť na cukr, zvyšuje metabolismus pro usnadnění spalování tuků a snižuje zadržování vody v těle. Ale i tak opatrně s jeho konzumací, ocet totiž nabourává zubní sklovinu a může působit i nevolnost.

Varování

Nadměrná konzumace jedlé sody může vést k nedostatečnému vstřebávání vitamínů, minerálů a některých léků. Těhotné ženy a děti do 5 let by se její konzumaci měly vyvarovat. Dále by se konzumaci těchto nápojů měly vyhnout osoby se žaludečními potížemi nebo hypertenzí.

 

Zdroj: ,
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články