Znát pohlaví dítěte před narozením má svá pro i proti. Na jakou stranu se přikláníte vy?

                   

Tato otázka je skutečně velká pro všechny rodiče, kteří očekávají přírůstek do rodiny. Jakmile na vás bude trochu vidět bříško, všichni se ve vašem okolí začnou vyptávat, jestli to bude chlapec nebo dívka. Ještě před pár lety bylo běžné, že se nastávající maminka dozvěděla pohlaví dítěte řadu měsíců před porodem. V dnešní době se objevuje stále více rodičů, kteří se chtějí nechat překvapit a pohlaví znát předem nechtějí.

Kdy můžete spolehlivě zjistit pohlaví?

Do 16. týdne těhotenství je obvykle nemožné s jistotou říct, zda bude dítě ženského nebo mužského pohlaví. Po této době by vám měl být lékař schopný říct výsledek vašeho snažení. V každé zemi to chodí jinak, ale u nás se obvykle chodí ve 20. týdnu těhotenství na genetické vyšetření, kde se většina rodičů dozví pohlaví. Samozřejmě jen v případě, že to vědět chcete. Je to velmi osobní rozhodnutí, a proto byste ho neměli brát na lehkou váhu. Co všechno musíte zvážit?

Pro a proti vašeho velkého rozhodnutí

Existuje řada důvodů, proč zjistit pohlaví předem. Výhodou je to pochopitelně při vybírání jména, protože se můžete soustředit pouze na dívčí nebo chlapecké a nemusíte si lámat hlavu s obojím. Navíc budete mít odpověď pro všechny členy rodiny a přátele (případně kolemjdoucí), kteří tuto informaci budou chtít vědět. Můžete podle toho také přizpůsobit výzdobu dětského pokoje a vybrat spolehlivě oblečení i hračky.

Proč si pohlaví nechat sdělit

Proč si to naopak nenechávat sdělit od svého lékaře na ultrazvuku? Mnoho lidí dnes volí tuto tradiční cestu a chtějí se nechat překvapit až u porodu. Jedná se o úžasný moment, kdy nejen poznáte svého potomka, ale přijde zároveň euforie spojení se zjištěním jeho pohlaví. Chcete-li genderově neutrální dárky, oblečení i dětský pokoj, jde o nejlepší způsob, jak toho dosáhnout. Když nikdo nebudete vědět, zda se jedná o dívku nebo chlapce, nemohou vám kupovat jen modré nebo růžové věci. Pokud jste dost trpěliví na to, abyste počkali až do toho nejvzácnějšího momentu ve vašem životě, nechte se překvapit.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Cardiacscreen.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články