Zpěvačka prozradila proč lidé tolik milovali princeznu Dianu. Stará historka jen potvrdila, jak velké měla srdce

Kamarádka princezny Diany se médiím svěřila se starou historkou. Ta jen potvrzuje, proč ji všichni tolik milovali.

                   

Velmi starou historku oprášila zpěvačka Patti Boulaye, která se s ní svěřila anglickému deníku The Mirror. Několikrát v životě se s princeznou setkala a byly spolu i na obědě. Tehdy jí Diana povídala o tom, jak byl malý Harry v nemocnici na operaci a jak to celé probíhalo.

Trvala na svém

Dianě v té době bylo 26 let a tříletý Harry byl hospitalizován v nemocnici Great Ormond Street, kvůli operaci břišní kýly. Princezna Diana trvala na tom, že bude spát na zemi na matraci vedle svého syna. Zpočátku se nesetkala s velkou ochotu, protože něco takového se pro princeznu nehodí.

Měla hned vedle k dispozici celý pokoj, ona však chtěla být s malým princem v jedné místnosti. A nekompromisně na tom trvala. Její přání nakonec bylo vyslyšeno. A skutečně strávila jednu noc na zemi u Harryho nemocniční postele.

Možná nám na tom dnes nepřijde nic tak zvláštního. Je třeba si uvědomit, že se jednalo o princeznu. Navíc v té době vůbec nebylo běžné, že by jakýkoliv rodič mohl s dítětem v nemocnici přes noc vůbec zůstat. Patti Boulay to okomentovala: „Byla tak normální. Tohle jsem na ní milovala.“

Návrat z nemocnice

Následující den dopoledne 10.května 1988 si princezna Harryho odvezla z nemocnice. Operace proběhla úspěšně. Princ Charles byl tou dobou na dovolené a doma na ni čekal ještě pětiletý princ William. Celá událost nikdy nebyla zveřejněna. Diana se s ní nejspíš mnoha lidem nesvěřila, proto se ji dozvídáme až nyní, více než třicet let poté.

To, že princezna Diana své děti milovala nade vše, je všeobecně známé. Na to, že byla princeznou a k dispozici měla několik chův, věnovala se dětem jak jí to jen povinnosti dovolovaly. I v řadě jiných ohledů byla princezna výjimečná. Lidé oceňovali její skromnost, prostou eleganci a velké srdce. Lásky měla na rozdávání i pro jiné.

Lidé ji milovali

Angažovala se v řadě charitativních projektů. Jedním z nejviditelnějších pak byl ten, na pomoc africkým sirotkům. V době, kdy bylo HIV obávanou chorobou a řada lidí věřila, že se může nakazit i pouhým dotekem, Diana se bez mrknutí oka starala o malé děti s AIDS. Provětrala trochu Buckinghamský palác a vnesla do něj ducha obyčejnosti a lidskosti.

Její život byl tragicky ukončen v pařížském tunelu. Konečně byla šťastná po boku nové lásky Dodiho Al Fayeda, ale ta neměla dlouhého trvání. Řidič jejího auta havaroval při ujíždění před fotografy. Princezna Diana nás opustila 31. srpna 1997 v pařížské nemocnici, kde podlehla, několik hodin po havárii, těžkým vnitřním zraněním.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články