Zpevněte svá ňadra. Tyto cviky si poradí s povislými prsy a vylepšíte díky nim i jejich tvar

Ne každá žena má štestí na dokonale pevná a krásně tvarovaná prsa. Ubíhající léta jim na kráse také zrovna nepřidávají. Než však začnete uvažovat o plastice, zkuste tyto cviky.

                   

Mnoho žen se vzhledem svých prsou opravdu zabývá a pro některé mohou být i zdrojem frustrace a nízkého sebevědomí. Plastická chirurgie si dnes dobře poradí se vším, ale operace má vždy svá rizika, je bolestivá a navíc dost nákladná. Přitom pevnost a tvar poprsí můžeme ovlivnit i zdravou životosprávou a správným cvičením. Vyzkoušejte cviky, které posilují a protahují prsní svaly a pomohou vám tak k pevnému poprsí, se kterým budete spokojená.

Staré známé a neoblíbené kliky

A začínáme cvikem, který ženy moc v oblibě nemají. Co naplat, na prsní svaly je prostě nejúčinnější. Můžete je cvičit v pánské i dámské variantě. Pokud zvolíte dámskou variantu, nezvedejte nohy na kolenou do vzduchu, ale mějte lýtky i chodidla ve styku s podložkou, jinak byste nepřirozeně prohýbaly záda. Samy si určete, kolik jich zvládnete. Ideální je pak opakovat tři série po sobě. Tedy např. 10 kliků, pauza, 10, pauza a posledních deset. Pokud zvládnete víc, tak samozřejmě navyšte.

i

Pozice kobry

Tento cvik pomáhá zpevnit svaly hrudníku, posiluje břišní svaly a pomáhá se správným držením těla. Lehněte si na břicho a ruce položte na úroveň hrudníku. Nyní s nádechem zvedněte celý trup a zapřete se o ruce. Hlavu zvedněte a podívejte se nahoru. S výdechem se vracejte do původní pozice. Opakujte desetkrát.

Pozice velblouda

Cvik pomáhá protahovat a posilovat svaly hrudníku, ale pomáhá i při bolestech zad a se správným držením těla. Klekněte si na kolena, ale tělo nechte ve vzpřímené poloze. Prohněte se v zádech a ruce dejte dozadu tak, abyste se dotkly vašich pat. Zkuste v této pozici vydržet 30 vteřin, pak se vraťte zpět. Opakujte pětkrát.

i

Rozpažení s činkami

Pokud nemáte činky, můžete si vzít dvě plastové láhve naplněné vodou. Lehněte si na záda, nohy pokrčte v kolenou, chodidla jsou celou plochou na podložce. Ruce s činkami zvedněte před sebe. Nyní se zhluboka nadechněte a pomalu ruce rozpažujte, až se dotknou podložky. V rozpažení tedy ruka svírá 90°úhel s vaším tělem. S nádechem vracejte natažené paže zpět před sebe. Cvik opakujte 20 krát, případně počet opakování přizpůsobte tomu, co zvládnete.

Protáhněte se do luku

Tato pozice je o něco složitější. Kdo je pružný, může ji vyzkoušet, protože při ní dochází k protažení svalů celého trupu. Lehněte si na břicho. Nadechněte se a zvedněte trup i nohy. Poté dejte ruce dozadu a chytněte se za kotníky. Pomalu vydechněte a natáhněte ruce i nohy nahoru do plného protažení. Vydržte 30 vteřin a vraťte se opět do výchozí polohy.

i

Správná podprsenka zachrání mnohé

Po posilování prsních svalů si je vždy protáhněte a chvilku relaxujte. Viditelného efektu díky cvičení dosáhnete jenom, pokud budete dodržovat pravidelnost. Pokud tedy na výsledky opravdu spěcháte, pak je nejlepším řešením dobře zvolená a padnoucí podprsenka, která vykouzlí krásný dekolt. Pomůže s povislými prsy a ta menší zase dokáže trochu zvětšit. Nejlepší však je naučit se mít svá ňadra ráda. Přesto, že neodpovídají vašim představám, i tak jsou dokonalá.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články