Jak vykovat postapokalyptický meč z hasáku

Miller Knives vzal opičí klíč a vykoval z něj chladný meč. Zatímco čelist klíče funguje jako rukojeť, smrtící zakřivený meč je vyroben obvyklou metodou tepelného zpracování a ostření. Je pravda, že opičí klíč – nebo dnešním jazykem „nastavitelný automatický klíč“ – je mocný jemný nástroj pro upevnění děravý dřez, utahování šroubů nebo udeření mrchožravého nájezdníka přes hlavu, ale ukázalo se, že to také dělá impozantní a smrtící meč.

Budeme předpokládat, že klíč na opice v tomto videu je vyroben z nástrojové oceli, různých uhlíkových a legovaných ocelí známých svou tvrdostí, odolností proti oděru a deformaci a schopností udržet ostří. Zní nám to jako slušný výchozí materiál na meč!

Ačkoli Miller Knives v tomto videu rychle posouvá proces kování vpřed, kroky jsou většinou tam: Prvních zhruba 90 sekund představuje skutečné kování, kdy se klíč zahřeje a zatluče do tvaru, čímž se vykreslí tvar čepele. grind, který zabere asi další minutu videa, když se opičí hasák opravdu začíná formovat.

Po třech minutách přichází velmi důležité kalení, které čepel ztvrdne a následně popustí. Čepel je poté podrobena konečným úpravám – stejně jako úžasné ukázce její řezné schopnosti – v rámci přípravy na nevyhnutelný soudný den. Možná to není ta nejpraktičtější zbraň na blízko, jakou jsme kdy viděli, ale rozhodně je to prohlášení!