Výroba lavice ze starých rekultivovaných dubových trámů

Nedávno jsem stavěl starý vinný sklep. Což bylo zakončeno starými dubovými trámy pod stropem. Ten rustikální vzhled a textura byly opravdu něco zvláštního. Od té doby jsem chtěl vyrobit něco ze starých trámů.

Naštěstí ve Slovinsku není nouze o staré trámy. Dají se najít na každém rohu. Menší kusy trámů jsem dostal z nedalekého domu, který byl zrekonstruován. Trámy byly bohužel dost krátké, takže se moc nedaly využít. Ale vzal jsem je, protože byly opravdu staré a pěkně vypadající.

Po nějaké době jsem dostal nápad, co se dá použít. Rozhodl jsem se vyrobit trámovou lavici. Lavička ze starých dubových trámů. Pokládám je jeden na druhého a obdivuji tu starou texturu. Pak jsem dostal nápad na pláž. Říkal jsem si, co když zachovám vnější vzhled a texturu a odstraním vnitřní dřevo. Pak bych mohl mít lavičku s úložným prostorem a když to udělám tak, že otevírání / víko není vidět nebo skryté, myslel jsem, že to bude vypadat cool.

Měl jsem docela velké potíže hlavně proto, že dubové trámy byly plné starých hřebíků a kovu. Jeden jsem málem trefil pásovou pilou. Mimo to. Tyto trámy jsou staré 150 let a dub, který roste ve Slovinsku, je šíleně tvrdý. Takže za celou tu dobu to bylo ještě těžší. Výroba této trámové lavice byla každopádně velká zábava a nyní hrdě stojí v našem sklepě.