Jak vyrobit líheň vajec z plastové lahve

Líhnutí kuřat může být také zábavným rodinným projektem. I když jsou náklady na nákup inkubátoru poměrně vysoké, vyrobit si jej doma je poměrně jednoduchý proces. Pravděpodobně už teď máte ingredience doma.

Toto video ukazuje, jak vyrobit inkubátor na vajíčka s lahví na vodu. Ukazuje proces líhnutí kuřat pomocí domácího inkubátoru. Udržujte teplotu v inkubátoru 37 °C – 41 °C a vlhkost 50 % – 65 % pro lepší výsledky. Podívejte se na video od Imaginative Guy pro více informací:

Otočte vejce denně 3–4krát, dokud prvních 18 dní inkubace….Kuřata se vylíhnou z vajíček (líhnou se) mezi 20–24 dny. Inkubátory pro kutily jsou známé tím, že jsou skvělým nápadem s nízkou úspěšností, ale pokud mít zdroj volných plodných vajíček, mohlo by to stát za pokus!

Je však důležité pamatovat na to, že v každé snůšce vajíček budou některá, která se nevylíhnou z nejrůznějších důvodů, které nemají nic společného s inkubátorem – nízká plodnost, roční období, špatné skladování, bakterie infikující porézní vejce a tak dále.