Jak vyrobit plně funkční zámek z kartonu

Pravděpodobně se každý den setkáváte se všemi druhy zámků. Dnes existuje mnoho různých druhů zámků. Některé jsou velmi jednoduché zámky, které se otevírají klíčem nebo kombinací čísel. Dnešní zámky obsahují mnoho různých typů mechanických a technologických systémů pro zvýšení bezpečnosti.

Dnes vám ukážu, jak vyrobit plně funkční model zámku. Tento zámek lze otevřít pouze pomocí jedinečného klíče nebo vybíječe zámku. Aktuální model zámku vám pomůže naučit se základy zámku s cylindrickým kolíkem.

Všechny potřebné materiály a pokyny jsou zobrazeny ve videu! Jedná se o zábavnou stavbu a perfektní způsob, jak se zbavit prázdných krabic, které se povalují kolem. Video jde docela rychle, takže tento návod jej rozebere do jemnějších detailů.

Rotory jsou kola uvnitř zámku, která určují, o jakou kombinaci se jedná. Všech pět musí být dokonale seřazeno, aby se zámek dal odemknout. Zářezy vyříznuté do každého kola budou také zarovnány. Tyto zářezy tvoří mezeru, která umožní uvolnění a otevření zámku.